ویزای گردشگری سلامت ترکیه ،با اطمینان سفر کنید!

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

کشور ترکیه مقصد بسیاری از افراد مختلف از سراسر دنیا است. اما اشتباه نکنید تمامی این سفرها هدف توریستی ندارند؛ بلکه این کشور به دلیل برخورداری از امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی مناسب، سالانه بسیاری از افراد را جهت درمان به خود جذب می کند. اولین نکته ی مهمی که باید در این زمینه در مورد آن به طور کامل آگاهی یابید، ویزای گردشگری سلامت ترکیه است! با ادامه ی این مطلب با ما همراه شوید تا هر آنچه در این مورد نیاز دارید بدانید را با شما در میان بگذاریم!  “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

در گذشته سفر افراد خارجی به جهت درمان به این کشور توسط ویزای الکترونیک و یا بدون ویزا صورت می گرفت. همان طور که می دانید شهروندان بعضی از کشورها همانند ایران، به مدت ۳ ماه می توانند در کشور ترکیه بدون نیاز به دریافت ویزا اقامت نمایند. این مدت در صورت کوتاه بودن زمان درمان برای بیماران کافی خواهد بود اما اگر این روند طولانی تر شود، اقامت باید قانونی شود. در این راستا، فرد مربوطه تا زمان تمام نشدن مهلت ویزا باید به سیستم مهاجرتی آنلاین، فرم مورد نظر را پر نموده و وقت ملاقات از اداره مهاجرت دریافت نماید. توجه داشته باشید که شهرهای مشهور ترکیه معمولا مدت بیشتری جهت تعیین وقت نیاز دارند، بنابراین قبل از تمام شدن مدت قانونی اقامتتان باید هرچه زودتر دست به کار شوید. پس از وقت گرفتن دیگر اقامت شما تا روز مراجعه به اداره مهاجرت حتی با تمام شدن مهلت، قانونی تلقی می شود.

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز که هنگام مراجعه به اداره مهاجرت باید با خود به همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

  • ارائه بیمه سلامت
  • ارائه کپی از مهر ورود
  • ارائه کپی از پاسپورت معتبر
  • آدرس محل اقامت که تایید شده باشد.
  • پر کردن فرم موجود در سایت
  • ارائه ۴ قطعه عکس بیومتریک
  • ارائه هزینه مجوز اقامت که برای شهروندان کشورهای مختلف متفاوت است.
  • ارائه پرینت حساب بانکی که می تواند از بانک موجود در کشور مبدا باشد و یا حسابی که در بانک های کشور ترکیه باز کرده اید.
  • در نهایت ارائه سندی که از سوی بیمارستان صادر شده و مدت زمان لازم برای درمان فرد بیمار را نشان می دهد.

فرم ذکر شده در موارد بالا در سایت https://e-ikamet.goc.gov.tr HYPERLINK “https://e-ikamet.goc.gov.tr/”/  موجود است که باید با مراجعه، آن را پر نمایید. نکته ی دیگر در خصوص آدرس است که ذکر کردیم برای دریافت اجازه اقامت باید آدرس محل اسکان خود را به اداره مربوطه اعلام نمایید که خود سه حالت ممکن است وجود داشته باشد: فرد مورد نظر در منزل فرد دیگری که شهروند ترکیه است اقامت دارد، فرد در بیمارستان اقامت دارد، فرد در یک خانه ی اجاره ای اقامت دارد. در مورد اول نیاز به تهیه تعهدنامه رسمی که از سوی دفترخانه تایید شده باشد دارید. البته اگر آن فرد متاهل باشد، رضایت همسر وی در تعهدنامه نیز الزامی است. در مورد دوم نیز نیازمند ارائه سندی که به مهر و امضای بیمارستان رسیده است و اقامت شما را در آن تایید کرده است هستید و در مواقعی که در منزل اجاره ای اقامت دارید باید، اجاره نامه ای که از سوی دفترخانه به تایید رسیده است تسلیم کنید.

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

نکاتی در خصوص ویزای گردشگری سلامت ترکیه

چنان چه فرد بیمار همراه داشته باشد نیز امکان دریافت اقامت به وسیله مراحلی که ذکر کردیم موجود است. اگر بیمار مورد نظر کودک باشد به جز موارد ذکر شده، ترجمه گواهی تولد به ترکی که به تایید دفترخانه رسمی رسیده و حاوی مهر آپوستیل است نیز باید به اداره مهاجرت تسلیم گردد. همراهان بیمار کودک می توانند در این مدت مجوز گردشگری سلامت در ترکیه را اخذ نمایند. اگر در این مدت تنها یکی از والدین حضور دارد باید برگه رضایت والدین که مورد تایید دفترخانه رسمی است و مهر آپوستیل دارد را ترجمه کرده و به اداره مربوطه ارائه دهد. هم چنین ارائه سند ازدواج نیز الزامی است که همانند موارد قبلی نیازمند ترجمه رسمی، تاییدیه دفترخانه و مهر آپوستیل استو. آن دسته از خارجیانی که کشورشان شامل قرارداد آپوستیل ۸/۹ نمی شوند، گواهی تولد و سند ازدواجشان را باید به تایید  کنسولگری ترکیه و نیز وزارت امور خارجه برسانند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

ویزای گردشگری سلامت ترکیه

بیمارستان های کشور ترکیه

حال که در مورد ویزای گردشگری سلامت این کشور اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده اید خوب است در گام بعدی در مورد بیمارستان های آن آگاهی یابید. در ابتدا باید بدانید که بیمارستان های این کشور جز برترین بیمارستان های جهان به شمار می آیند! به طور کلی در کشور ترکیه حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد. از بهترین بیمارستان های موجود در این کشور می توان به بیمارستان های آمریکایی موجود در این کشور اشاره داشت. معمولا بیمارستان های امریکایی هزینه ی بسیار زیادی را بر بیماران متحمل می شوند. از بیمارستان های امریکایی در استانبول می توان بیمارستان آمریکن هاستانه سی را نام برد که در منطقه شیشلی واقع شده است. اگر به دنبال هزینه ی مناسب تر و در عین حال خدمات و امکانات بالا هستید، بیمارستان خصوصی آجی بادام در استانبول می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هم چنین این بیمارستان خدمات بسیار مناسبی را به طور ویژه در اختیار خارجی ها قرار می دهد. از دیگر بیمارستان های درمانی در خصوص سرطان و شیمی درمانی می توان به بیمارستان آنادولو اشاره کرد. سطح خدمات پزشکی در این بیمارستان به حدی بالاست که از آن به عنوان ده بیمارستان اول دنیا یاد می شود. برای تایید بالا بودن سطح خدمات ارائه شده در این بیمارستان می توان به این نکته اشاره داشت که درمان سرطان و پیوند مغز استخوان با استفاده از روش‌های نوین سرطان شناسی صورت می گیرد.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی