ویزای تحقیق در ترکیه ،محققان چگونه به این کشور سفر میکنند؟!

ویزای تحقیق در ترکیه

امروزه سفر و مهاجرت به کشور ترکیه محبوبیت زیادی پیدا کرده و این محبوبیت در بین ایرانی ها بیشتر است، زیرا که این دو کشور از نظر دینی و فرهنگی به هم نزدیک اند و از نظر فاصله هم مسافت زیادی ندارند. در گذشته درباره ویزا و مهاجرت به ترکیه بحث کرده ایم، اکنون به نوعی دیگر از ویزا ها یعنی ویزای تحقیق در ترکیه می پردازیم. با ما همراه باشید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

ویزای تحقیق در ترکیه

ویزای تحقیق در ترکیه

محققان و باستان شناسان برای انجام فعالیت های علمی مانند حفاری و مطالعه بر روی آثار باید درخواست خود را به کنسولگری ترکیه اعلام کنند. اعضای این تیم باید فرم های درخواست و عکس پاسپورت خود را به کنسولگری بفرستند و پس از بازبینی مدارک آن ها جواب نهایی داده می شود. کسانی که در ترکیه تحقیقات علمی انجام می دهند باید پیشنهاد خود را به وزارت فرهنگ این کشور ارسال کنند و در صورت تایید نامه ای به آن ها تعلق می گیرد که حکم دعوت نامه را دارد به این صورت ویزای تحقیق در ترکیه آماده است و می توانند به این کشور سفر کنند.

ویزای تحقیق در ترکیه

ویزای غیر مهاجرتی

این ویزا همان طور که از نامش پیداست برای زمانی است که شما قصد مهاجرت به آن کشور را نداشته و تنها به دلیل اهدافی که مدت زمان کوتاهی را سبب اسکان شما در آن کشور می شود، صادر می شود. این اهداف شامل سه دسته می شوند: اهداف گردشگری، اهداف کاری و تحصیلی. بنابراین ویزای توریستی برای افرادی است که قصد بازدید از آن کشور را دارند. تمامی دانشجویان، استادان دانشگاه و مشاوران که با مقاصد تحصیلی و علمی می خواهند وارد کشوری دیگر شوند و برای مدتی مشخص در آن اقامت نمایند، ملزم به دریافت ویزای تحصیلی هستند. ویزای کاری نیز برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که به دنبال اشتغال و یا انجام پروژه های کاری در کشور مقصد هستند. بنابراین کلیه مشاغل مثل معلمان، هنرمندان، پزشکان و … در این دسته قرار می گیرند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

ویزای تحقیق در ترکیه

ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه، ویزایی است که به آن دسته از افرادی که حداقل یکی از اعضای خانواده‌اش دارای کارت آبی کشور ترکیه بوده و به این کشور مهاجرت کرده است، تعلق می گیرد. حال باید بدانیم کارت آبی چیست! کارت آبی کشور ترکیه، به متقاضیان بین المللی اعطا می‌شود که حداقل به میزان یک سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و مدت زمان اجازه اقامت خانوادگی تحت هیچ شرایطی بیش از مدت مجوز اقامت اسپانسر نخواهد بود. این مجوز اقامت خانوادگی برای مدت حداکثر ۳ سال در یک زمان معتبر خواهد بود. افرادی که توانایی اخذ چنین ویزایی را دارند شامل: شریک زندگی، فرزندان خارجی یا فرزندان خارجی از همسر خارجی، فرزندان خارجی وابسته یا فرزندان خارجی وابسته به همسرشان هستند. هزینه‌ی این ویزا کاملا به ملیت بستگی داشته و حتی بعضی از ملیت ها در این خصوص کاملا از پرداخت هزینه معاف هستند. به طور کلی اگر همراه، همسر شهروندان ترکیه باشد، پرداخت مبلغ کفایت می کند و کودکان نیز معمولا ۵۰ درصد از هزینه اقامت دائم را باید متقبل شوند.

بیشتر بخوانید: ویزای همراه ترکیه ،از این کشور بیشتر بدانید!

ویزای تحقیق در ترکیه

دریافت ویزای کشور ترکیه

معمولا سوالات رایج بسیاری در رابطه با سفر به کشور ترکیه پیش می‌آید که یکی از آن‌ها این است که آیا به دریافت ویزای کشور ترکیه نیازی هست؟ و یا این که چگونه باید آن را گرفت؟ در این جا باید بگوییم که شاید رسمی‌ترین راه برای فهیدن این مسئله آن است که به سایت وزارت امور خارجه کشور ترکیه سری بزنید و کشور خود را پیدا کنید. بعد از آن هم مراحل مورد نیاز برای دارندگان گذرنامه‌های عادی را مورد مطالعه قرار دهید. در ادامه به شرح بعضی از این توضیحات خواهیم پرداخت. اگر در سایت وزارت امور خارجه کشور ترکیه گفته شده باشد که دارندگان گذرنامه عادی و معمولی می‌توانند ویزای الکترونیکی خود را از راه وب سایت نحوه درخواست ویزای الکترونیکی دریافت کنند، شما باید بدانید که در چنین موردی برای آن که به کشور ترکیه وارد شوید به ویزا نیازمند خواهید بود، با این حال می‌توانید ویزای الکترونیکی کشور ترکیه را به صورت آنلاین، آن هم قبل از سفر خود خریداری نمایید.

ویزای تحقیق در ترکیه

جمله دیگری که ممکن است در سایت وزارت امور خارجه کشور ترکیه با آن رو به رو شوید این است که دارندگان گذرنامه عادی و معمولی برای مسافرت … روزه از دریافت ویزا معاف هستند. اگر این جمله پیش روی شما قرار گرفت باید بدانید که این یعنی شما در میان افراد خوش شانسی قرار گرفته اید که نیاز به دریافت ویزا ندارند و می‌توانید برای سفر خود تنها از یک گذرنامه استفاده کنید. مسئله دیگری که ممکن است با آن رو به رو شوید این است که دارندگان گذرنامه‌های معمولی و عادی برای ورود به کشور ترکیه نیاز به دریافت ویزا دارند. در چنین شرایطی باید بگوییم که اگر فقط همین جمله آمده باشد و هیچ مسئله دیگری به آن اضافه نشده باشد شما باید قبل از این که به ترکیه بروید برای دریافت ویزای این کشور درخواست دهید. برای این که این کار را انجام دهید فقط کافی است که سفارت و یا کنسول گری کشور ترکیه را در کشور خود پیدا کرده و به آن جا مراجعه نمایید. بهتر است برای دریفات ویزا دیر نکنید، چرا که ممکن است طی شدن مراحل لازم چیزی در حدود یک ماه زمان ببرد.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی