هزینه اخذ اقامت در ترکیه ،با هزینه های زندگی بیشتر آشنا شوید!

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

کشور ترکیه مقصد جدید بسیاری از ایرانیان است که قصد ادامه زندگی در کشور دیگری را دارند. این کشور به دلیل رشد فراوان در زمینه های مختلف و هزینه های پایین زندگی بسیاری از ایرانیان را وا داشته تا به ترکیه مهاجرت کنند. برای مهاجرت به ترکیه هزینه های گوناگونی باید بپردازید تا روند اقامت شما طی شود. هزینه هایی مثل مثل ترجمه مدرک، دریافت کارت اقامت، تهیه ی مسکن و …. در ادامه این مطلب ما به هزینه اخذ اقامت ترکیه می پردازیم با ما همراه باشید.

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

هزینه ی زندگی در کشور ترکیه

مسلما هزینه اخذ اقامت ترکیه بسته به شهر و مکان زندگی و نیز هم چنین نحوه و سبک زندگی تان خواهد داشت. اما به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی در ترکیه ۱۴٫۴۵% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران است به طور تقریبی هزینه ی ماهانه ی زندگی در ترکیه را می توان چیزی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر، معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در نظر گرفت. (لازم به ذکر است با توجه به نوسانات اخیر ارزی نمی توان قیمت دقیق آن را به ریال عنوان کرد) در ادامه به بررسی ریز هزینه ها در شهر استانبول ، همانند اجاره خانه، خوراک، پوشاک و خودرو خواهیم پرداخت.

بیشتربخوانید: هزینه های زندگی در ترکیه ۲۰۱۹، از مخارج روز دنیا با خبر شوید!

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

هزینه برای ملک و املاک در کشور ترکیه

پس از دریافت اقامت، برای ساکن شدن و ادامه زندگی قطعا نیاز به مکانی برای سکونت خود دارید و باید یک خانه برای خود اجاره کنید که هزینه ی اجاره یک خانه بسته به واحد ها، محله و قدمت خانه متغیر است اما بطور معمول اگر در محله خوب ساکن شوید مبلغی حدود ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر تخمین زده می شود علاوه بر اجاره خانه دپوزیت آن به مدن یک یا دو ماه است که یعنی شما باید اجاره دو ماه را از قبل بپردازید.پس از پسندیدن یک خانه و فراهم شدن شرایط فوق، کمیسیون بنگاه می ماند که در همه ی کشور ها یک امر طبیعی محسوب می شود این هزینه نیز بستگی به ملک اجاره شده دارد.

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

در ترکیه اجاره آپارتمان های مبله یک امر طبیعی است و شما می توانید این خانه ها را اجاره کنید اما اگر قصد دارید وسایل و نوع چیدمان خانه را بر اساس سلیقه خود تنظیم کنید باید هزینه خرید وسایل خانه را بپردازید که آن هم هزینه های متفاوتی دارد و بسته به مدل و برند آن وسایل متغیر است. ناگفته نماند که هزینه های آب ،برق و گاز نیز جزء همین هزینه ها به حساب می آید و دپوزیت آنها نیز پیش از اجاره باید پرداخت شود و در چند ماه اول اسم هیچ یک از قبض ها به نام شما نیست و یک نفر باید به نوعی کفیل شما شود. در مطلب اجاره خانه در ترکیه ، چگونه در این کشور مستاجر شویم؟! در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی کرده ایم ، با سر زدن به آن می توانید اطلاعات بیشتری در این باره کسب نمایید و با دید بهتری اقدام به اجاره ملک نمایید.

بیشتر بخوانید: هزینه های زندگی در ترکیه ۲۰۱۸ ، از به روزترین مخارج با خبر شوید!

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

هزینه های نوتر در ترکیه

هزینه های نوتر در ترکیه به عمل انجام شده یستگی دارد و هزینه های متفاوتی دارد مثلاً برای ترجمه پاسپورت خود باید مبلغی حدود ۱۰۰ لیر بپردازید البته می توانید به کنسولگری ایران مراجعه کنید و با هزینه ی کمتری حدود ۳۰ لیر این کار را انجام دهید. برای اجاره نامه و خرید ملک یا وسیله نقلیه مبلغی بین ۱۲۰ تا ۳۵۰ لیر باید بپردازید. در کل نوتر هزینه های متفاوتی دارد و نمی توان گفت که هزینه ی مشخصی دارد و باید مبلغی به این اندازه بپردازید. در اصل بستگی به نوع اقدامات شما دارد و اینکه برای چه کاری به نوتر مراجعه می کنید. ولی برای اخذ اقامت ترکیه حتما باید نوتر را جدی بگیرید و حتما مدارک خود را ترجمه و تایید کنید که در روند دریافت اقامت دچار مشکل نشوید.

بیشتر بخوانید: هزینه های نوتر در ترکیه ،با فرآیند اقامت بیشتر آشنا شوید!

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

هزینه های شخصی در ترکیه

برای اقامت در ترکیه، باید مبلغی را به اداره مهاجرت بپردازید که به سن شما بستگی دارد برای افراد زیر ۱۸ سال ۴۰ دلار بعلاوه ی ۷۲ لیر و برای افراد بالای ۱۸ سال ۸۰ دلار بعلاوه ی ۷۲ لیر باید بپردازید. طبق قانون جدید ترکیه تمام شهروندان این کشور و اتباع خارجی باید بیمه شوند تا از امکانات درمانی این کشور بهره مند شوند. هزینه بیمه درمانی ترکیه با توجه به نوع آن متغیر است ولی برای افراد زیر ۱۷ سال و بالای ۶۵ سال بیمه بصورت رایگان به آنها تعلق می گیرد. اما برای دیگر افراد، بیمه برای تمام سنین به یک قیمت نیست و با توجه به بازه ی سنی متفاوت است. شما با توجه به نوع بیمه ۱۰ تا ۴۰ درصد هزینه های درمان را می پردازید و مابقی را خود بیمه بر عهده می گیرد و اگر بیماری حادی نداشته باشید می توانید به داروخانه ها مراجعه کنید و همانجا معاینه شوید و داروهایتان را دریافت کنید. یکی از هزینه های جانبی اقامت ترکیه، هزینه گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه در ایران است که در کنسولگری حدود ۱۶ یورو است این گواهی یکی از شرط های اقامت است و نمی شود از آن غاقل شد. از هزینه گواهی ها می توان به گرفتن گواهی سلامت نیز اشاره کرد این گواهی را باید از بیمارستان های دولتی تهیه کنید هزینه این گواهی مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ لیر می باشد. در کشور ترکیه شما نیاز به برقراری ارتباط با گوشی همراه دارید و برای این کار نیاز به یک سیم کارت دارید که هزینه سیمکارت ترکسل حدودا ۹۰ لیر است. همانطور که گفته شد همه ی این هزینه ها، هزینه هایی است که باید پرداخت شود و نمی توان هیچ یک از این ها را حذف یا جایگزینی برایشان پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: هزینه هی جانبی اقامت ترکیه، اطلاعات تکمیلی برای مهاجرت !

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی