نکات اجاره خودرو در ترکیه ،تمام اطلاعات مورد نیاز این زمینه اینجاست!

نکات اجاره خودرو در ترکیه

هنگامی که شما به یک کشور، شهر و یا منطقه جدید سفر می کنید، برنامه ریزی برای تمامی هزینه ها امری ضروری است. باید بدانید نگهداری موجودی واردات ارضی در هر زمان به وسیله ی شما صورت می گیرد و به واسطه هزینه های متفرقه مانند غذا و سوغاتی ها، یکی شدن هزینه های هتلی که در آن اقامت خواهی داشت و پرداخت بلیط هواپیما صورت می گیرد. اما در این میان گردش های زیادی در ادامه سفرتان در نظر گرفته می شود مخصوصا هنگام سفر به مکان هایی که با ماجراجویی همراه باشند پس نیاز به خودرو و یک وسلیه نقلیه مطمئن برای تان ضروری خواهد بود به خصوص اگر به نقاط توریستی دنیا سفر کنید. شهر هایی مانند لندن و پاریس مقصد های معروف برای تعطیلات اروپایی هستند، اما مکان هایی مانند استانبول به عنوان سومین شهر توریستی جهان بزرگترین مقصد افراد به خصوص مردم خاورمیانه است؛ بنابراین اگر قصد سفر به این شهر را دارید نیاز شما به خودرو به خصوص اجاره خودرو بسیار خواهد بود. به همین منظور در ادامه ما شما را با نکات اجاره خودرو در ترکیه آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با خیال آسوده تری به سفرتان بپردازید. پس با ما همراه باشید.

نکات اجاره خودرو در ترکیه

هزینه های حمل و نقل

بهترین راه برای گردش در استانبول اجاره ی یک خودرو است. اگر قصد دارید بیش تر از چند روز از ترکیه دیدن کنید، انتخاب اجاره خودرو به صرفه تر است. ارزانترین مبلغ اجاره خودرو اغلب بهترین انتخاب نیز هست. اجاره یک اتومبیل ارزانتر از تاکسی یا اوبر در هر جای این شهر است. استانبول پر از کارهایی برای انجام دادن و مکان هایی برای گردش است بنابراین می توانید با برنامه ی خود و بدون برنامه سفر تور و خدمات آنها به سفر خود ادامه دهید. اجاره خودرو در استانبول یک فعالیت مردمی و ایمن که این انتخاب را به همه می دهد تا تعطیلات خود را به بهترین روش ممکن سپری کند.

بیشتر بخوانید: هزینه های زندگی در ترکیه ۲۰۱۸، از به روزترین مخارج با خبر شوید!

نکات اجاره خودرو در ترکیه

هزینه فعالیت های متفاوت

در استانبول هزینه هایی وجود دارد که ممکن است شما به اندازه کافی برنامه ریزی نکرده باشید. هزینه موزه ها و نمایشگاه ها، قیمت غدا در رستوران های درجه یک به خاطر داشته باشید تا مقداری از پولتان را ذخیره کنید و صرف یادگاری های این تجربه شگفت انگیز کنید. حفظ پول با استفاده از ارزانترین خدمات اجاره اتوموبیل در استانبول به جای پرداخت هزینه های اضافی حمل و نقل به این معنی است که پول بیشتری برای انجام کارهایی که برای آنها به استانبول آمده اید دارید. مهم است که پول خود را در جایی که می توانید سفر لذت بخش تری داشته باشید صرفه جویی کنید.

نکات اجاره خودرو در ترکیه

هزینه اجاره خودرو در ترکیه

به طور کلی نرخ و هزینه اجاره خودرو در ترکیه بر اساس مدل ماشین و هم چنین مصرف سوخت آن که بنزین باشد یا گازوئیل متفاوت است. نرخ اجاره ارزان قیمت‌ترین خودرو‌ها برای هر روز اجاره از چیزی حدود سی و پنج یورو شروع می‌شود و اگر بخواهید خودروی مورد نظر خود را برای روز‌های بیشتری رزرو نمایید باید چیزی حدود سی یورو را برای هر روز پرداخت کنید.
بعد از کامل بودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای کرایه اتومبیل در کشور ترکیه مراحل بعدی انجام می‌شوند. حالا وقت آن می‌رسد که یک قرارداد به نام شما پر شود و یک نسخه از آن هم به شما تحویل گردد. در اینجا هزینه تمامی روز‌هایی که خودروی مورد نظر خود را اجاره کرده اید همراه با صد دلار دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی از شما دریافت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو در ترکیه، برای رانندگی به این جزییات نیاز دارید!

نکات اجاره خودرو در ترکیه

نکات اجاره خودرو در ترکیه

  • در زمان اجاره خودرو در کشور ترکیه باید حواس خود را جمع کنید و تمامی مسائل مهم را مد نظر داشته باشید. قطعا کوتاهی کردن و کم دقتی در این کار می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد، پس بهتر است هوشمندانه و مطلع پیش بروید و از چم و خم مسائل مرتبط با اجاره خودرو در کشور ترکیه با خبر باشید. حالا ما در این بخش از مطلب نکات مهمی را به شما یادآوری می‌کنیم که می‌توانند شما را در طی کردن پروسه اجاره خودرو در کشور ترکیه یاری نمایند.
  • یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان کرایه اتومبیل در کشور ترکیه باید مد نظر داشته باشید آن است که حتما یک نسخه از قرارداد اجاره خودرو، بیمه ماشین و هم چنین گواهی نامه بین المللی رانندگی خود را در زمان رانندگی به همراه داشته باشید تا به صورت احتمالی خدایی نکرده مشکلی برایتان پیش نیاید.
  • اگر با تور به کشور ترکیه سفر می‌کنید و تصمیم دارید که در این کشور خودرویی را اجاره نمایید یادتان نرود که حتما از راهنمای تور خود کمک بگیرید تا برای اجاره خودروی مورد نظر خود شرکت مناسبی را انتخاب نمایید.

نکات اجاره خودرو در ترکیه

  • مسئله مهم دیگر آن است که در شهر‌های بزرگی از کشور ترکیه مثل آنتالیا و استانبول شما باید حتما آدرس دقیقی از محل‌هایی را که تصمیم دارید با خودروی اجاره شده خویش بروید با شخصی که نقشه و آدرس دقیق را می‌داند چک و بررسی کنید.
  • نکته قابل ذکر دیگر برای اجاره خودرو در کشور ترکیه آن است که معمولا در خودرو‌هایی که برای اجاره واگذار و ارائه می‌شوند وقدار زیادی بنزین وجود ندارد، به همین دلیل بهتر است که بعد از اجاره خودروی مورد نظر خود، آن را به نزدیک‌ترین پمپ بنزین ببرید و بنزین مورد نظر خود را پر کنید.
  • توصیه ما این است که با دقت در انتخاب دفتر اجاره خودرو مناسب و مطمئن در کشور ترکیه از موفقیت خود در این قرارداد اطمینان خاطر حاصل نمایید. پس بعد از تحقیقات لازم و پرس و جو‌های دقیق یکی از این دفاتر را برگزیده و خودروی مورد نظرتان را اجاره کنید و از سفر و اقامت خود در کشور ترکیه لذت ببرید.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت ویزا‌های مختلف برای کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی