مشکلات کاری در ترکیه ،اشتغال در این کشور و مشکلات آن!

مشکلات کاری در ترکیه
در کنار رشد ترکیه در همه زمینه ها، دنیای کاری ترکیه نیز به سطح جهانی رسیده اما مطمئنا اتباع خارجی که در این کشور مشغول به کار می شوند دچار مشکلاتی مثل مسائل فرهنگی خواهد شد. در این مطلب به برخی از مشکلاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید می پردازیم و راه حل های آن ها را برای توضیح می دهیم. در ادامه به مشکلات کاری در ترکیه  می پردازیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”
مشکلات کاری در ترکیه

نحوه ی اشتغال به کار در ترکیه

قبل از پرداختن به مشکلات کاری در ترکیه اول با نحوه اشتغال به کار در این کشور آشنا شوید. برای اشتغال به کار در این کشور دو راه پیش روی شما قرار گرفته است. در روش اول شما باید کارفرمایی را در این کشور بیابید که خواهان جذب شما به عنوان یک نیروی کار باشد. فرد مورد نظر باید شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند. در روش دوم شما به طور مستقیم نسبت به دریافت کار از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه  اقدام می نمایید. این پروسه به طور معمول حدود ۳۰ روز به طول خواهد انجامید. اگر موفق به کسب اجازه ی کار در کشور ترکیه شوید، بر طبق قوانین کشور این کشور، با مشخص شدن کارفرمایتان در جایی معین مشغول به کار خواهید شد. پس از گذشت یک سال اگر هم چنان دو طرف به ادامه ی همکاری علاقه مند باشند، می توان نسبت به تمدید اجازه ی کار اقدام نمود. اجازه ی کار تمدید شده تا سه سال زمان خواهد داشت. نکته ی حائز اهمیت در این خصوص  هوشیاری در مورد تاریخ اتمام اجازه ی کار است. بدین منظور ۱۵ روز قبل از باطل شدن اجازیه ی کار خود نسبت به تمدید آن باید اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: کار کردن در ترکیه ،یکی از روش های اقامت این کشور!

مشکلات کاری در ترکیه

مشکلات کاری در ترکیه :ساعت کار طولانی

اولین مشکل از مشکلات کاری در ترکیه زمان کار است که طبق تحقیقات انجام شده کشور ترکیه جز کشور های با ساعات کاری طولانیست. برای مثال میانگین ساعت کاری سالانه ۱۷۶۵ ساعت است که در ترکیه این میانگین ۱۸۵۵ ساعت است. معمولا ساعات کاری در ترکیه هفته ای ۵ ساعت است البته موسسه ها و شرکت هایی هستند که بیش از این ساعت فعالیت می کنند در کل هفته ای تا ۵۰ ساعت کار در این کشور مسئله بزرگ و تعجب آوری نیست.

مشکلات کاری در ترکیه

مشکل زبان

در ترکیه به آموزش زبان انگلیسی اهمیت زیادی داده می شود، اما با این حال ممکن است افراد زیادی به دلیل این که دارای تسلط کافی به این زبان نیستند نتوانند به طور روان آن را صحبت کنند. از سوی دیگر چنانچه شما در یک شرکت بین المللی شروع به کار کنید، خواهید دید افراد به طور روان و مسلط انگلیسی صحبت می کنند. به همین علت مشکل ارتباط، بسته به جا و پستی که در آن کار خواهید کرد، متغیر خواهد بود. بهتر است برای راحتی خود ذر این کشور از بدو زندگی در ترکیه در کلاس های آموزش پایه ترکی استانبولی شرکت کنید.حتی اگر با همکاران خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید، در زندگی روزمره، خود باید با انسان ها به زبان ترکی ارتباط برقرار نمایید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

مشکلات کاری در ترکیه

تعارض شخصیت

شما که به عنوان فرد خارجی در کشور ترکیه کار می کنید احتمال خو نگرفتن با همکاران شما وجود دارد، البته این به معنای نژاد پرست بودن ترک ها نیست در هر کشوری ناسازگاری افراد با هم وجود دارد و شما باید با صحبت کردن با فرد مورد نظر مشکل خویش را برطرف کنید. همچنین می توانید مشکلات خود را با دپارتمان منابع انسانی در میان بگذارید، کارشناسان مریوطه تمام اعمال مربوطه را برای رفاه شرکت و کارمندان انجام میدهند.

مشکلات کاری در ترکیه

حریم خصوصی

مردم ترک عموما سریع ارتباط دوستی برقرار کرده و در روابط دوستی صمیمی بودن، مبنا قرار می گیرد. برای مثال ممکن است همکاری از محل کارتان در مورد طرز فکر شما راجع به مسائل دینی، سیاسی و جنسی کنجکاو شود و در این زمینه بخواهد با شما صحبت کند. به همین صورت ممکن است در زمینه زندگی شخصیتان هم بخواهد با شما سخن بگوید. به عبارتی دیگر، حیطه های زندگی خصوصی و فردیت در ترکیه به اندازه کشورهای غربی توسعه نیافته اند. در چنین شرایطی شما دارای حق صحبت نکردن هستید. هیچ کسی نمی تواند شما را با اصرار مجبور به صحبت در مورد زندگی شخصیتان کند. باید این نکته را هم تاکید کنیم که: چیزی به این عنوان که «در همه جای ترکیه وضعیت این چنین است و یا همه ترک ها این گونه هستند» وجود ندارد. این وضعیت می تواند بسته به محل کار، بخش، پست و شهری که در آن هستید فرق کند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی