مدارس بین المللی کشور ترکیه ،گزینه‌ی ایده‌آل!

مدارس بین المللی کشور ترکیه

بهترین انتخاب را انجام دهید! اگر به فکر مهاجرت و زندگی در ترکیه هستید یا صرفا به تحصیل خود و یا فرزندتان در سیستم آموزشی بهتری می‌اندیشید، مدارس بین المللی کشور ترکیه را انتخاب کنید. سیستم آموزشی در این مدارس و نیز امکانات و خدمات ارائه شده در آن‌ها، سبب شده است بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور، این مدارس را نسبت به دیگر مدارس ترجیح دهند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا هر آن‌چه در مورد این مدارس نیاز است بدانید را به اطلاع شما عزیزان برسانیم.  “همچنین می توانید قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه را اینجا ببینید.”

مدارس بین المللی کشور ترکیه

مقدمه‌ای بر تحصیل در ترکیه

در ابتدای این مقاله نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم که توجه به آن‌ها می‌تواند کمک بسیاری در طی نمودن مسیر پیش رویتان نماید. برای مثال، اولین مساله‌ای که در بحث مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشوری دیگر با آن مواجه خواهید شد، هزینه‌های سالیانه است. در کنار توجه داشتن به هزینه سالیانه مدرسه انتخابی، باید هزینه‌های زندگی را نیز در نظر داشته باشید! بنابراین اگر هزینه‌های تخمین زده شده با بودجه‌ای که در اختیار دارید سازگار نبود، شما توانایی مالی برای این اقدام را ندارید. بنابراین در اولین گام هزینه‌های آتی را تخمین بزنید. مورد بعدی در نظر داشتن سن فرزندتان و انتخاب نوع مدرسه است. جهت انتخاب مدرسه در کشور ترکیه، تعدادی گزینه پیش روی شما قرار خواهد گرفت که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت. از طرفی مشخص کردن هدف خود تا سال‌های آتی بسیار مهم است. این بدان معناست که شما باید مشخص کنید برای آینده خود چه برنامه‌ریزی کردید؟ آیا قصد زندگی کردن در ترکیه را دارید و یا این کشور را به عنوان سکوی پرتاب در نظر گرفته‌اید؟

مدارس بین المللی کشور ترکیه

مدارس بین المللی کشور ترکیه

مدارس کشور ترکیه به سه دسته تقسیم می‌شود: مدرسه‌های ترک، مدرسه‌های بین المللی، مدرسه‌های ایرانی. هر یک از این مدارس ویژگی‌ها و سیستم آموزشی خود را دارند که باید بر طبق اهداف و شرایط خود، از بین آن‌ها انتخاب نمایید. از بین این ۳ مدرسه، مدارس بین المللی این کشور بهترین گزینه برای پیشرفت تحصیلی برای فرزندانتان هستند اما هزینه بسیار بالایی دارند. اهداف این نوع مدارس هم در زمینه علمی هم  ارتباط های اجتماعی است و سعی در تربیت فرزندان از تمامی جهات دارد. برای مثال در برنامه درسی این دسته از مدارس، مباحث ورزشی، هنری و خلاقیت بخش اعظمی از آموزش‌ها را به خود اختصاص داده است.

مدارس بین المللی کشور ترکیه

تفاوت عمده این مدارس با دیگر مدارس این کشور را می‌توان در آموزش زبان و آمادگی کودک برای حضور در مجامع بین المللی دانست. معمولا در چنین مدارسی برنامه های درسی منطبق با برنامه های ایالات متحده، انگلستان یا فرانسه پیش می رود. هم چنین اکثر آموزش ها به زبان انگلیسی انجام می شود. اما بعضی از این مدارس زبان فرانسوی و آلمانی را به عنوان زبان اول آموزش برگزیده اند و زبان ترکی نیز صورت درسهای فوق العاده برای برقرار کردن ارتباط دانش آموز در محیط بیرون تدریس می شود. این هماهنگی برنامه ها با باقی کشورها سبب شده است انتقال دانش آموزان بین مدارسی هم چون فرانسه و ویتنام به راحتی صورت پذیرد. در انتهای تحصیل نیز مدرک ارائه شده به دانشجویان نیز بین المللی بوده و در دیگر نقاط قابل قبول است.

مدارس بین المللی کشور ترکیه

مزایای تحصیل در کشور ترکیه

انتخاب مدارس ترکیه به جز تحصیل در مدارسی با سطح بالای علمی، مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال امکان دریافت اقامت این کشور از طریق تحصیل در آن که مدت زمان کوتاهی برای این امر نیاز است. هم چنین هزینه مناسب برای دریافت اقامت ترکیه، سیستم مناسب استعدادیابی مدارس بین المللی کشور ترکیه و هزینه های مناسب برای تحصیل در این کشور نسبت به اروپا از دیگر مزایای انتخاب مدارس این کشور برای ادامه تحصیل است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

مدارس بین المللی کشور ترکیه

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی

هزینه تحصیل در این دسته از مدارس تماما به مدرسه انتخابی، شهر، امکانات و خدمات ارائه شده  و … دارد ولی به طور کلی هزینه های سالیانه این نوع مدارس را می‌توان معمولاً بین ۲۵۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰۰ دلار به بالا عنوان نمود. به طور مثال مدرسه بین المللی Istanbul international community school (IICS) که یکی از بهترین مدارس بین الملل استانبول است، به طور تقریبی هزینه سالیانه ۳۲۲۰۰ دلار را شامل می شود. بهتر است قبل از اقدام برای ثبت نام در این مدارس، هزینه دقیق آن را جویا شده و آگاهانه عمل کنید.

مدارس بین المللی کشور ترکیه

معرفی تعدادی از مدارس بین المللی ترکیه

در این بخش به معرفی تعدادی از مدارس بین المللی این کشور در شهرهای مختلف آن پرداخته‌ایم:

  • شهر استانبول: برای نمونه در این شهر می توان مدرسه بین المللی استانبول را که از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه را خدمات می‌دهد معرفی نمود. دیگر مدارس بین المللی کشور ترکیه شامل مدرسه اوسترریچیسچس سانکت جورج –کالج، مدرسه پیر لوتی، دبیرستان اوسکودار آمریکایی و مدرسه بین المللی بریتانیا است.
  • شهر آنتالیا: کالج تد آنتالیا نیز تمام مقاطع تحصیلی را پشتیبانی می‌کند و زبان های ترکی، انگلیسی و آلمانی را جهت تدریس انتخاب کرده است. آنتالیا ایستک و دانشکده بین المللی کالج آنتالیا از دیگر مدارس بین المللی در این شهر هستند.
  • شهر ازمیر: مدرسه خصوصی ازمیر آمریکایی را می‌توان به عنوان اولین مدرسه ترکی که توسط اسیس و کشورهای مستقل معتبره و دیپلم آی بی را ارائه میدهد، در نظر گرفت. دیگر مدرسه بین المللی این شهر مدرسه بین المللی میف است.
  • شهر آنکارا: آنکارا، پایتخت کشور ترکیه نیز دارای تعدادی از مدارس بین المللی است که اگر انتخابتان جهت اقامت این شهر است، باید پس از بررسی بین آن‌ها با توجه به شرایط و اهداف خود بهترین را انتخاب نمایید. از بین این مدارس، مدارس توفیک فیکرت را می‌توان معرفی نمود که در حقیقت یک مدرسه فرانسوی است که از سن ۶ تا ۱۸ ساله را تحت تربیت و پرورش قرار می‌دهد. با توجه به آن‌چه گفته شد، زبان انتخابی این مدرسه جهت آموزش، زبان فرانسوی است. مدرسه جورج سی مارشال که از دیگر مدارس بین المللی این شهر است، در پایگاه نظامی ترکیه دربالگات، که قبلا متعلق به ارتش ایالات متحده بوده، قرار گرفته است. لازم به ذکر است به عنوان یک فرد عادی جهت ثبت نام در این مدرسه کار سختی در پیش خواهید داشت زیرا این مدرسه شهروندان ایالات متحده و کارکنان سفارت را در اولویت قرار می‌دهد. شهروندان ایالات متحده و کارکنان سفارت و گروه مطالعه سفارت بریتانیا نیز دو مدرسه دیگر از مدارس بین المللی در این شهر هستند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی