مدارس ایتو ،یک انتخاب هوشمندانه برای تحصیل در ترکیه!

مدارس ایتو

تحصیل در کشوری پیشرفته و با چشم اندازی روشن، ایده آل تمامی افرادی است که می خواهند آینده فرزندان خود را تضمین کنند. ترکیه، با رشد اقتصادی چشم گیر و برخورداری از امکانات و خدمات مناسب جهت زندگی و تحصیل، این روزها تبدیل به مقصد رویایی بسیاری از هم وطنان شده است. سیستم آموزشی کشور ترکیه با برخورداری از برنامه آموزشی مناسب و هماهنگ با مدارس اروپایی، ارائه مدرک معتبر، امکانات ورزشی و کمک آموزشی در سطح خوب می تواند یک انتخاب بی نظیر برای فرزندتان باشد. اما نکته مهم انتخاب مدرسه مورد نظر است زیرا این استانداردها در تمامی مدارس این کشور رعایت نشده است. از این رو با ما همراه شوید تا در این مطلب یکی از بهترین مدارس این کشور یعنی مدارس ایتو ، واقع در ازمیر را به شما معرفی نماییم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

مدارس ایتو

تا چه حد با مدارس ایتو آشنا هستید؟

تاریخ افتتاح مدارس ایتو به سال ۲۰۰۰ بر می گردد که کار خود را با یک مهدکودک غیرانتفاعی تحت عنوان مهد کودک غیر انتفاعی صدات اوروندل آغاز نمود. پس از یک سال مدرسه ابتدایی آن افتتاح گردید. در سال ۲۰۰۲ این مدرسه تغییر مکان داد و در ساختمانی جدید کار خود را با عنوان مدرسه ابتدایی غیر انتفاعی دکتر ناتوک بیرکان ادامه داد. در سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ دبیرستان غیر انتفاعی اکرم الگین کان نیز به این مجموعه افزوده شد. چند سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۱ شعبه خود را در بخش آسیایی و پردیس منطقه بیلر بئی افتتاح نمود. این شعبه با مهد کودک و ابتدایی غیر انتفاعی شروع به کار کرد. شعبه ازمیر این مدارس از مقطع ابتدایی تا دبیرستان به علاقه مندان به تحصیل خدمت رسانی می کند. ویژگی های این مدارس را به طور خلاصه می توان این گونه عنوان نمود:

 • ارائه آموزش مطابق با اصول تربیت ملی کشور ترکیه
 • برخورداری از آزمایشگاه انگلیسی
 • ارائه برنامه دانشگاهی پر محتوا
 • آموزش با کیفیت
 • متد نوآورانه و به روز
 • ارائه برنامه دانشگاهی پر محتوا
 • برخورداری آزمایشگاه اکتشافات بزرگ در ریاضیات و علوم (GEMS)
 • برخورداری از کارگاه هنرهای نمایشی
 • برخورداری از کلاس شطرنج
 • برخورداری از اتاق موسیقی و درام
 • دبیران برجسته و مجرب

آدرس دقیق این مدرسه به صورت رو به روست: پردیس نِسان ازمیر، مهد کودک، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان- قاضی امیر/ ازمیر- خیابان مِندِرِس- محله سِوگی- پلاک ۹

مدارس ایتو

خدمات و امکانات مدارس ایتو

از آن جایی که این مقاله صرفا بر روی شعبه ازمیر تمرکز کرده است، به طور ویژه به امکانات و خدمات این مجموعه خواهیم پرداخت. پردیس نسان ازمیر با ۲۲۰۰۰ مترمربع مساحت، در ۳ ساختمان مدرن و هوشمند مشغول خدمت رسانی به دانش آموزان خود است. این ساختمان شامل ساختمان ورزشی، ساختمان اداری و ساختمان آموزش هستند. به طور کلی این پردیس از  ۶ مهد کودک، ۱۶ ابتدایی، ۱۶ راهنمایی و ۱۲ دبیرستان تشکیل شده است. به طور کلی این مجموعه دارای ۵۰ کلاس و امکان خدمات دهی به ۱۰۰۰ دانش آموز را دارد.

مدارس ایتو

به طور کلی خدمات، امکانات و ویژگی های این مدرسه شامل موارد رو به روست: برخورداری از سیستم مدرسه VRF، استفاده از کفپوش ضد باکتریایی، طراحی مناسب سالن غذاخوری و فضای سرویس دهی، سیستم اطفای حریق مرکزی در کلیه ساختمان ها، سالن غذاخوری ۶۰۰ نفره، برخورداری از آزمایشگاه GEMS، آزمایشگاه کامپیوتر، پارک بازی کودکان، آزمایشگاه علوم، باغچه های کشت اورگانیک، آزمایشگاه روباتیک، حیاط ویژه برای هر کلاس در مهد کودک، کلاس های مجهز به تکنولوژی و تخته سیاه های هوشمند، سیستم گرمایش از کف در تمام کلاس های مهد کودک، کتابخانه، استخر نیمه المپیک، فضاهای باز آموزشی جهت تعامل، سالن ورزشی پوشیده، کارگاه های هنر و موسیقی، سالن چند منظوره ۳۸۴ نفره و اتاق های چند منظوره.

مدارس ایتو

چگونه ثبت نام کنیم؟

اگر قصد ثبت نام در مدارس ایتو را دارید در اولین گام باید نسبت به معادل سازی مدراک تحصیلی از طریق  آموزش و پرورش اقدام نمایید. در گام بعدی باید متقاضی در آزمون تعیین سطحی که توسط اداره آموزش و پرورش برگزار می شود، شرکت نماید. اما این آخر کار نیست و باید دوباره در آزمون تعیین سطحی دیگر که این بار توسط مدرسه ایتو برگزار می شود نیز شرکت کنید. بعد از مراجعه و ارائه مدارک و پرداخت هزینه می توانید به تحصیل در این مدرسه بپردازید. اما هزینه های این مدرسه به چه صورت است؟

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

مدارس ایتو

هزینه های مدرسه ایتو در سال تحصیلی جدید

هزینه های تحصیل در مدرسه ایتو در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به قرار زیر هستند:

مقطع تحصیلی تعداد اقساط هزینه تحصیلی هزینه تغذیه
مهد کودک ایتو ۱۰ قسط    ۲۷.۳۵۱ لیر ۵۳۷۵ لیر
ابتدایی ایتو    ۱۰ قسط    ۳۶.۸۰۲ لیر    ۵۳۷۵ لیر
راهنمایی ایتو ۱۰ قسط    ۳۷.۱۲۴ لیر    ۴۶۹۵ لیر
دبیرستان آناتولی ایتو ۱۰ قسط    ۳۹.۱۵۱ لیر ۴۶۹۵ لیر

مدارس ایتو

نکاتی که باید بدانید

اگر هنگام ثبت نام در این مدرسه هزینه ها را نقدی پرداخت کنید، از ۵ درصد تخفیف برخوردار خواهید شد. هزینه های اعلام شده شامل ۸٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند. مبالغ ذکر شده قیمت های اقساطی هستند. کودکان فارغ التحصیل از ایتو که بورسیه آکادمیک دریافت کرده اند، مبلغ بورسیه و یا تخفیف با بالاترین میزان در نظر گرفته شد. اگر پرداخت نقدی با کارت اعتباری انجام پذیر، تخفیف ۴ درصدی صورت خواهد گرفت. اگر فرزند دومتان نیز در این مدرسه ثبت نام کند، در هزینه های ثبت نام فرد دوم، ۱۰ درصد تخفیف اعمال خواهد شد. هم چنین همین میزان تخفیف برای کارمندان، اساتید و نهادهای تحت قرارداد در نظر گرفته شده است. اما این تخفیف برای فرزندان و نوه های افراد فارغ التحصیل از ایتو تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت. نحوه پذیرایی برای مقاطع مهد کودک و ابتدایی در سه نوبت صبحانه، ناهار و عصرانه صورت خواهد گرفت اما مقاطع راهنمایی و دبیرستان تنها شامل صبحانه و ناهار است.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پورکنی