محیط کار در ترکیه ،قبل از کار در این کشور نکاتی را بدانید!

محیط کار در ترکیه

کشور ترکیه از سرمایه گذاران و افراد خارحی که قصد دارند در این کشور کسب و کاری راه بیاندازند استقبال می کند یه طوری که شرایط مناسبی برای این گونه افراد فراهم کرده که خارجی ها به این کشور مهاجرت کنند، برای دانستن این شرایط حتما از مطالب پیشین ما دیدن کنید. حال باید بدانید که محیط کار در ترکیه با ایران اندکی تفاوت دارد برای مثال فعالیت هایی که باعث جدایی ترک ها از هم و کشورشان شود را دوست ندارند و ممکن است به شما جواب رد بدهند. در ادامه این مطلب به اینگونه مسائل می پردازیم و شما را بیشتر با محیط کار در ترکیه آشنا می کنیم. با ما همراه باشید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

محیط کار در ترکیه

چگونگی اشتغال به کار در ترکیه

پیش از پرداختن به محیط کار در ترکیه باید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید با خواندن همین مطلب با چگونگی اشتغال به کار در کشور ترکیه آشنا شوید و سپس به محیط کار بپردازید. گام بعدی پس از یافتن شغل مورد نظر این است که نحوه اشتغال به کار در این  کشور به چه صورت است. روش پیدا کردن کار در ترکیه به دو صورت امکان پذیر است: در روش اول شما باید کارفرمایی را در این کشور بیابید که خواهان جذب شما به عنوان یک نیروی کار باشد. فرد مورد نظر باید شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند. در روش دوم شما به طور مستقیم نسبت به دریافت کار از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه  اقدام می نمایید. این پروسه به طور معمول چیزی حدود ۳۰ روز به طول خواهد انجامید. اگر موفق به کسب اجازه ی کار در کشور ترکیه شوید، بر طبق قوانین کشور این کشور، با مشخص شدن کارفرمایتان در جایی معین مشغول به کار خواهید شد. پس از گذشت یک سال اگر هم چنان دو طرف به ادامه ی همکاری علاقه مند باشند، می توان نسبت به تمدید اجازه ی کار اقدام نمود. اجازه ی کار تمدید شده تا سه سال زمان خواهد داشت. نکته ی حائز اهمیت در این خصوص  هوشیاری در مورد تاریخ اتمام اجازه ی کار است. برای این منظور تا ۱۵ روز قبل از اتمام این مهلت باید نسبت به تمدید آن دست به کار شوید.

محیط کار در ترکیه

آشنایی با رفتار های محیط کار در ترکیه

اعتماد

در کشور ترکیه مانند هر کشور دیگر اعتماد حرف اول را می زند یعنی برای اینکه در ترکیه راحت کار پیدا کنید و به اصطلاح در دلشان جا باز کنید باید خود را فرد قابل اطمینان جلوه دهید و خود را ثابت کنید. بیشتر سرمایه گذاران ترک با همکاران و مشتری های خود صادق هستند و می توان اعتماد متقابل را در بین روابط آن ها دید.

آداب کاری

نکته ای دیگر که باید به آن دقت کنید فرهنگ ترکیه است، مردم ترکیه به فرهنگ و آداب و رسوم خود اهمیت زیادی قائل اند و شما برای راحتتر ارتباط برقرار کردن بهتر است آنها را رعایت کنید. این آداب برای ما ایرانی ها زیاد سخت نیست زیرا ترکیه از نظر فرهنگ شباهت زیادی با ایران دارد ، مانند سلام کردن، طرز نشتن، استفاده صحیح و محترمانه از کلمات و ارزش های دین و ملی. همچنین باید بدانید که مسیر کبر و خودخواهی اصلا در این کشور جواب نمی دهد و سریعا نتیجه عکس تصورات خود را مشاهده می کنید، مردم ترکیه افراد فروتن و با محبت را دوست دارند و زمانی که شما اینگونه رفتار کنید و آداب و رسوم فوق را رعایت کنید حتما با ترک ها روابط خوبی برقرار خواهید کرد.

قرار های کاری متفاوت

هنگامی که در ترکیه مشغول به کار می شوید خود را برای قرار های کاری در رستوران و کافه ها آماره کنید، ترک ها اصولا ملاقات های خود را اینگونه انجام می دهند و اصلا هم رفتار عجیبی نیست. احتمالا این قرار ها برای شما نیز پیش میاید پس اصلا این قرار ها برایتان عجیب به نظر نرسد و با احترام کامل این قرار را بپذیرید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

محیط کار در ترکیه

ساعت کار طولانی

اولین مشکل از مشکلات کاری در کشور ترکیه زمان کار است که طبق داده های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، ترکیه در رده کشورهای با ساعات کاری زیاد قرار دارد. در حالی که در سطح جهان میانگین ساعات کاری سالانه ۱۷۶۵ ساعت است، این میزان در ترکیه به ۱۸۵۵ ساعت می رسد. مطابق قانون کار، حداکثر ساعات کاری هفتگی در ترکیه ۴۵ ساعت است. اما می توان گفت بسیاری از شرکت ها وجود دارند که بیش از ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند. البته که این مورد برای همه شرکت ها صدق نمی کند. با این حال ۵۰ ساعت کار در هفته در ترکیه وضعیت تعجب برانگیزی نیست. پیشنهاد ما این است که هنگام مصاحبه با محل کاری که قصد اشتغال در آن را دارید، این موضوع را به خوبی بررسی نمایید. در زمینه اضافه کار نیز باید قبل از شروع به کار، از محل کار مربوطه سوال کنید.

بیشتر بخوانید: مشکلات کاری در ترکیه ،اشتغال در این کشور و مشکلات آن!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی