قیمت خانه در ترکیه به پول ایران ،قیمت ملک به ریال در ترکیه چقدر است؟

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

این روزها بسیاری از ایرانیان برای ادامه زندگی و یا خرید ملک به ترکیه پا می گذارند، دلیل این امر هزینه های پایین زندگی در ترکیه و نزدیکی به ایران و همچنین اوضاع بد اقتصادی ایران است. حال اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه را دارید و از قیمت خانه در این کشور مطلع نیستید این مطلب را که درباره قیمت خانه در ترکیه به پول ایران است را مطالعه کنید تا از حدود قیمت ها در این کشور مطلع شوید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

اکثر ملیت ها می توانند تا ۳۰ هکتار ملک را در صورتی که در محدوده منطقه نظامی نباشد به نام خود ثبت کنند. همچنین در یک روستا یا شهر کوچک، آن‌ها می‌توانند تا ۱۰ % زمین را که توسط مدیریت عمومی اداره ثبت زمین و کاداستر تعریف شده را خریداری کنند. هم شرکت و هم مردم می‌توانند ملک را خریداری کنند ، معامله و واگذاری حقوق قانونی نیز تنها زمانی به رسمیت شناخته می‌شود که اداره اسناد به آن رسیدگی و آن را کنترل کند. افراد غیر از ترک زبان باید از یک مترجم تایید شده و معتبر استفاده کنند. در صورتی که  خریدار نمی تواند شخصا جهت ثبت اسناد حضور پیدا کند، اداره ثبت زمین ادعاها و مدارک وکیل مورد نظر در سفارتخانه ها یا کنسولگری های ترکیه در سراسر جهان را می پذیرد. این نکته قابل ذکر است که دفتر اسناد رسمی انتقال مالکیت را در صورت وجود محدودیت هایی در ملک مانند بدهی های شورای محلی یا وام های مسکن قبول نخواهد کرد. جهت جلوگیری از این پیشامد ناگوار یک وکیل استخدام کنید . صرف ‌نظر از ملیت، اگر شما زمین را برای ساخت بخرید ، پروژه باید در عرض دو سال به تصویب برسد.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید باید بدانید که گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه استانبول است و امروزه به دلیل پتانسیل بالا به یکی از شهر های گران دنیا تبدیل شده است و در لیست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در مقام ۳۹ قرار دارد. قیمت ملک در شهر های مختلف ترکیه خصوصا استانبول بدین شکل است : میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول ۳۹۶۱ لیر (تقریبا ۹٫۵ میلیون تومان) است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش با ۱۰۶۴۶ لیر (تقریبا ۲۵٫۵ میلیون تومان ) و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله Bebek با میانگین قیمت ۴۷۴۱۷ لیر (۱۱۸ میلیون تومان) است در واقع Bebek گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفور قرار دارد. میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله آکسارای است ۴۱۶۸ لیر (۱۰ میلیون تومان) است. (بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز هستند) میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی بیلیکدوزو استانبول که یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در حوزه ملک در ترکیه به شمار می آید ۲۶۴۶ لیر (۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان) است. این منطقه در حالی که دارای قیمت مناسب است امکانات پیشرفته شهری و زیباهایی منحصر به فرد نیز دارد. میانگین قیمت هر متر مربع  آپارتمان در آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه ۱۸۶۱ لیر و گرانترین منطقه ی آنکارا Çankaya با متری ۲۵۷۲ لیر محسوب می شود. متوسط قیمت در ازمیر ۳۰۳۶ لیر و منطقه ی چشمه با ۵۵۶۲ لیر در صدر جدول قیمت مسکن قرار دارد. متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا ۲۱۰۱ لیر و گرانترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت ۳۲۱۴ لیر است. قیمت ها مربوط به آپارتمان های معمولی با عمر متوسط است و قیمت آپارتمانهای نوساز یا دارای امکانات رفاهی نظیر استخر و … ۲۵% تا ۵۰% گرانتر هستند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

محله هایی برای خرید خانه ارزان در استانبول

آشنایی با این محله ها می تواند شما را در یافتن خانه مورد نظرتان با قیمت مناسب یاری دهد. نام این محله ها بیلیک دوزو، اسن یورت، قاضی عثمان پاشا، سیلیوری، توزلا، کارتال، کورت کوی و سلطان بیلی است که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هرکدام خواهیم داد:

  • اسن یورت: محله نام برده، یک منطقه محبوب برای خرید ملک است، زیرا به جز آینده‌ی درخشان این محدوده، قیمت ملک در این محدوده در مقایسه با مرکز استانبول پایین‌تر است. یکی از ویژگی‌های خوب این محله نزدیکی به چند دانشگاه موجود در استانبول از جمله دانشگاه‌های Beykent، Fatih، Istanbul Arel، استانبول و Istanbul Gelişim بوده و نیز وجود دانشگاه اسن یورت در داخل بافت می‌تواند مکانی مناسب برای زندگی دانشجویان مهاجر به ترکیه باشد. بنابراین با خرید ملک در این منطقه از استانبول علاوه بر صرفه جویی، یک سرمایه گذاری مناسب را انجام دهید. قیمت خانه در این محله بین ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار لیر محاسبه شده است. جهت آشنایی بیشتر با این محله به مطالب قبلی ما مراجعه نمایید.
  • سلطان بیلی: محله سلطان بیلی که در بخش آسیایی ترکیه واقع شده است، با عبور ازمهم ترین راههای ارتباطی استانبول منطقه ای ارزشمند به حساب می آید. بر طبق سرشماری سال ۲۰۱۱، این محدوده ۲۹۸,۱۴۳ نفر جمعیت دارد و جزیی از محله های ارزان قیمت این شهر محسوب می شود. به طور کلی قیمت خرید خانه در سلطان بیلی از ۱۶۰ تا ۴۰۰ هزار لیر تخمین زده شده است.
  • قاضی عثمان پاشا: این محله در حال توسعه که در بخش اروپایی استانبول واقع شده که بر اساس آخرین سرشماری مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی، این ناحیه ۴۸۸٬۲۵۸ نفر جمعیت دارد که نشان دهنده محبوبیت آن است. رنج قیمت خانه در این محله بین بین ۱۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار لیر است.
  • بیلیک دوزو: این منطقه که در بخش اروپایی استانبول و شمال دریای مرمره قرار گرفته با مساحت ۳۶۰ کیلومترمربع، از ۱۰ محله به نام های عدنان قهوه چی، باریش، بویوک شهیر، جمهوریت، دره آغزی، گور پینار، کاواکلی، مرمره، ساحل یاکوپلو تشکیل شده است. به دلیل وجود مدارس مناسب برای ایرانیان، بیلیک دوزو یک مقصد خوب برای خانواده های ایرانی به شمار می رود. از حیث دسترسی نیز این منطقه از وضعیت خوبی برخوردار است. قیمت خانه در این منطقه نیز پایین عنوان شده است.
  • کورت کوی: کورت کوی که در همسایگی شیله ، توزلا و سولطان بیلی قرار دارد و نزدیکی به فرودگاه سابیحا گوکچن یک حسن برای آن محسوب می شود، می تواند از بهترین انتخاب ها برای خرید خانه ارزان در استانبول باشد. ; قیمت خانه در این منطقه بین ۱۷۰ تا ۴۰۰ هزار لیر است.
  • سیلیوری: از دیگر مناطقی برای خرید خانه ارزان در استانبول سیلیوری است که به دلیل فاصله۷۰ کیلومتر از شهر، آرامش بی نظری دارد و مکانی برای استراحت افرادی است که در داخل شهر اقامت دارند. قیمت خانه در این محدوده بین۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار متغیر است.
  • توزلا: این منطقه که در بخش آسیایی استانبول واقع شده، براساس آخرین سرشماری به سال ۲۰۱۲ میلادی این ناحیه ۱۹۷۶۵۷ نفر جمعیت دارد. متوسط قیمت خریدخانه در این منطقه بین ۲۲۰ تا ۷۰۰ هزار لیر است.
  • کارتال: کارتال از ناحیه های قسمت آسیایی استانبولکه در استان استانبول از ناحیه مرمره قرار گرفته است. طبق آخرین سرشماری به سال ۲۰۱۲ میلادی این ناحیه ۴۴۳٬۲۹۳ نفر جمعیت دارد. متوسط قیمت خرید خانه در این منطقه بین  ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار لیر متغیر بوده و به دلیل وسعت مسیر ساحلی گزینه های زیادی در اختیار خریداران قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: خرید خانه ارزان در استانبول ،در بودجه تان صرفه جویی کنید!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی