فروش خانه در ترکیه ،چگونه خانه خود را در این کشور به فروش برسانیم؟

فروش خانه در ترکیه

یکی از دغدغه های مهاجران در ترکیه فروش خانه ای است که خریداری کردند، یعنی نگران این هستند که آیا خانه ی ما فروش می رود و یا چگونه باید ملک خود را بفروشیم؟ این ها سوال هایی است که افراد برای فروش خانه در ترکیه ذهن خود را درگیر می کنند اما در این مطلب ما تمامی راه های فروش خانه در ترکیه را برای شما می آوریم تا ملک خود را راحتتر به فروش برسانید. با ما همراه باشید.  “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

فروش خانه در ترکیه

فروش خانه در ترکیه

مهاجرانی که در کشور ترکیه ملک و خانه ای را خریداری کردند نگران فروش آن هستند، اما باید بدانید که فروش خانه در ترکیه از آن چه به نظر می رسد ساده تر است. شما در هنگام فروش خانه خود فقط کافیست به طور مناسب تبلیغ کنید یعنی عکس ها و توضیحات کامل و مفید ارائه دهید و فصل مناسب برای خرید و فروش ملک را انتخاب کنید. همچنین قیمت پیشنهادی شما می تواند تاثیر بسزایی در فروش خانه داشته باشد یعنی بیشتر جنبه رقابتی داشته باشد نه خیلی گران و نه خیلی ارزان.

فروش خانه در ترکیه

نکات فروش خانه در ترکیه

اغلب خریداران وارد ملک می شوند و بدنبال دلیلی هستند که ملک را خریداری نکنند یا بدنبال هر بهانه ای هستند که به کمک آن قیمت خانه را پایین بیاورند. اگر دیوار نم دارد یا شیری چکه می کند، آن را تعمیر کنید. اگر باغ نیازمند آراستن است، اگر گل های رز نیازمند حرص کردن هستند، اگر دیوار باید نقاشی شود یا پاسیو تمیز شود، این کارها را پیش از اقدام به فروش انجام دهید. باید ملک خود را در بهترین حالت ممکن ارائه دهید تا صفات خوب خانه در خاطر مشتری باقی بماند.خریداران می خواهند وارد ملک شده و احساس کنند که مالک آن هستند. خانه های بهم ریخته خریداران را پس می زند، پس خانه را پیش از فروش مرتب کنید. از شر تمام وسایل غیرضروری که جمع کرده اید خلاص شوید، اگر اتاقی را رنگ صورتی روشن زده اید، رنگ آن را با رنگی خنثی عوض کنید، اسباب بازی های بچه ها را مرتب بچینید، ظروف کثیف را پنهان کنید و کوه ظرف های آشپزخانه را پیش از گرفتن تصاویر بازاریابی فروش خانه یا زمانی که مشتری برای بازدید خانه می آید، داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

فروش خانه در ترکیه

در جهان امروز که با اینترنت اداره می شود، جذب تمام کلیک های مهم به کمک تصاویر خانه امری حیاتی محسوب می شود. همه ی ما این ضرب المثل را شنیده ایم «یک تصویر بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه ارزش دارد» و این ضرب المثل در اینجا صدق می کند. تصاویر شفاف از نمای روبرو خانه، استخر و باغ، تمام اتاق ها و امکانات منزل، خریداران را جذب می کند. تصاویر بسیار مهم هستند پس باید با کیفیت باشند. اگر خود عکاس ماهر نیستید، می توانید از عکاس ماهر یا مشاور املاک بخواهید در این زمینه به شما کمک کنند.اگر آپارتمانی در ترکیه دارید که داخل یک مجتمع واقع شده یا ویلای شما یکی از ویلاهای مشابه در آن منطقه است، چه چیزی باعث می شود که ملک شما متفاوت باشد؟ آیا اوپن آشپزخانه را بروز کرده اید؟ آیا اخیراً برای استخر پمپ جدید خریده اید و آیا حمام منزل شما نقاشی و مرمت شده است؟ آیا منزل شما مبله است؟ اگر این موارد را رعایت کرده اید، همگی آنها نقش مزیت رقابتی را ایفا می کنند و این موارد را به مشاور املاک خود گوشزد نمایید.

بیشتر بخوانید: فروش ملک در ترکیه ،خانه ی خود را چگونه بفروشیم؟!

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

فروش خانه در ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

در قوانین خرید ملک در ترکیه باید به تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی مصوب ۱۸ می۲۰۱۲ به شماره ۲۶۴۴ رجوع نمود. که بر طبق این تبصره، اجازه خرید املاک فقط به تعدادی از مهاجران خارجی داده شده است و در این مورد محدودیت در نظر گرفته شده است. ایران جز آن دسته از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه است. هم چنین شهروندان خارجی که اقدام به خرید زمین برای ساخت ملک می نمایند، باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه معرفی شده به وزارت خانه بکنند. لازم به ذکر است اتباع خارجی، حداکثر تا ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را میتواند خریداری و تملک کنند. هم چنین این دسته از افراد اجازه ی خرید ملک در مناطق نظامی و امنیتی کشور ترکیه را به هیچ وجه نخواهند داشت. این امر به گونه ای پیش می رود که تنها ۱۰ درصد از اراضی هر ناحیه می تواند توسط اتباع خارجی مورد خرید واقع گردد. نکته ی حائز اهمیت در این زمینه این است که هر فرد خارجی یا اشخاص حقوقی در خارج از ترکیه، می توانند درخواست خرید اعتباری از مالکین یا موسسات معتبر ترکیه را داشته باشند؛ قانون این کشور در این خصوص محدودیتی در نظر نگرفته است. در انتها باید اضافه نمود که شهروندان خارجی می توانند هر نوع ملکی از جمله : خانه، تجاری، زمین و اراضی را با کسب استعلام از مراجع مربوطه خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: قوانین خرید ملک در ترکیه ،نکات خرید خانه در این کشور!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی