فرهنگ محله نشینی در ترکیه ،تغییرات بافت و فرهنگ این کشور!

فرهنگ محله نشینی در ترکیه
در ترکیه علاوه بر حاشیه نشینی یا همان گتو که رفت و آمد به آنجا سخت است، محله های عثمانی و مکان هایی که افراد به صورت قومی در آن زندگی می کنند نیز وجود دارد. در جزیره تاریخی استانبول همچنان افرادی هستند که در محله های عثمانی به زندگی خود ادامه می دهند. با اینکه ترکیه بیشتر فرهنگ و محله های خود را از دست داده ولی بسیاری از مردم در محله های قدیمی مثل محله عثمانی در حال زیستن هستند. در ادامه بیشتر به فرهنگ محله نشینی در ترکیه می پردازیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”
فرهنگ محله نشینی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه

بزرگ ترین تصمیم این سبک زندگی برای مهاجرین، تصمیم حرکت به ترکیه است. اگر، اما، وقتی، و اینکه چطور سوالات از ذهن مردم عبور می کنند و جوابی پیدا نمی کنند،آن ها قضاوت های ما را از بین میبرند. برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه سبک زندگی مهاجرتی چگونه است را قبل از حرکت از خود بپرسید. ۶ مزایای انتقال به ترکیه برای مهاجران بیشتر است و این امر توسط هزاران خارجی که در سراسر کشور زندگی می کنند مشهود است. از جمله مشوق های مالی، یک پورتفولیوی املاک بسیار بزرگ و البته، آب و هوای عالی، نشان می دهد ، که شما می توانید در هنگام اسباب کشی از آن مزایا بهره مند شوید. مکان های ترکیه، جایی که مهاجرین زندگی می کند ،اگر میخواهید در یک شرکت مشغول شوید، خبر خوب این است که جوامع مهاجر در بسیاری از نقاط ترکیه حضور دارند.از جمله استانبول، آن ها اغلب در مناطق ساحلی اژه و سواحل مدیترانه ساکن هستند. مکان هایی مانند دیودیم به ویژه با مهاجران انگلیسی خوب هستند در حالی که آلانیا به عنوان یک مرکز بین المللی برای اروپایی ها و روس ها شهرتی به دست آورده است و ملیت های خاور میانه اغلب بورسا و یالوا هستند.

فرهنگ محله نشینی در ترکیه

محله های ترکیه

همانطور که پیش تر ذکر شد فرهنگ محله نشینی در ترکیه در حال نابودیست به طوری که مجتمع ها و خانه های امروزی جایگزین آن ها شده اند. فرهنگ محله نشینی در ترکیه سوژه خیلی از فیلم ها و سریال های این کشور شده و سعی در زنده نگه داشتن محله های ترکیه کرده اند. بسیاری از مردم نیز مخاطب این نوع از فیلم ها هستند که در ثبت محله های ترکیه نقش مهمی داشته اند. اگر مایل هستید که بیشتر در باره محله های قدیمی ترکیه اطلاعات کسب کنید این مطلب را ادامه دهید و همچین از مطلب گذشته ما نیز کمک بگیرید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

فرهنگ محله نشینی در ترکیه

خانه های سنتی ترکیه :سبک عثمانی

ویژگیهای بیرونی و نمای ساختمان ها، به آنها اهمیت بی واسطه ای میبخشید. بکارگیری سنگ در کف و استفاده از چوب برای ساخت نواحی بالای ساختمان و سقف، یک تکنیک کلیدی برای استفاده زیاد از نور طبیعی بود. اشخاص ثروتمند جامعه در مکانی مجزا در ساختمان، اتاق هایی را برای پذیرایی از مهمانان فراهم میکردند، در حالیکه اتاق های مرکزی برای اهداف دیگری مورد استفاده قرار میگرفتند. با بیرون بردن تشکهایی که در شب از انها استفاده میشد در طول روزاتاق خوابها به اتاق های نشیمن و غیره تبدیل میشدند. خوشبختانه، خیلی از مکان ها در ترکیه مانند شهرهای سافرانبولو، آماسیا، بی پازاری و روستای میراث جهانی یونسکو در کومالیکیزیک هنوز دارای این نوع از مسکن و خانه هستند. بنابراین، یک تور مسافرتی بگیرید و از خانه های چوبی و نمادین ترکیه دیدن کنید.

فرهنگ محله نشینی در ترکیه

کلبه های سنگی در جنوب و غرب ترکیه

کلبه های سنگی قدیمی در مناطق و استراحتگاه های ساحلی دریای اژه و مدیترانه قرار دارند که یونانی ها قبل از پیمان لوزان در سال ۱۹۲۳ در آنجا ساکن بودند. به نظر میرسد که برای ترقی و پیشرفت در زمینه ی املاک، در مکانهایی مانند آلاکاتی، قبل از هرگونه بازسازی و تعمیر، هزاران پوند در این زمینه داد و ستد شد. مسافرت و دید و بازدید از روستای گوست کایاکوی در فتحیه این دیدگاه و نقطه نظر را بیننده نشان میدهد که این خانه ها بخشی از یک جامعه بزرگتر را تشکیل میدهند. این کلبه ها با تمامی سبکهای دیگر در ترکیه تفاوت دارد، زیرا معمولا دارای ویژگی هایی مانند حیاط های بزرگ و اتاق های نشیمن خارجی (مانند بالکن) که یک نیاز در فصل تاسبتان به حساب می آید، هستند.

فرهنگ محله نشینی در ترکیه

مشکلات زندگی در ترکیه

حال صحبت از فرهنگ محله نشینی در ترکیه شد بهتر است معایب دیگر این کشور را نیز بدانید. وقتی تصمیم به مهاجرت به کشور ترکیه و زندگی در آن را گرفته باشید باید به معایب و مزایای آن به طور همزمان اشراف داشته باشید. طبیعتا این کشور نیز مشکلات مخصوص به خودش را خواهد داشت و شما به عنوان یک مهاجر و یا مسافر باید آنها را به خوبی بشناسید. یکی از مشکلاتی که ممکن است مسافران خارجی و کسانی که به زبان ترکی صحبت می کنند با آن رو به رو شوند مسئله زبان است. بسیاری از مردم کشور ترکیه بر زبان انگلیسی تسلط ندارند و نمی توانند به این زبان صحبت کنند. در کنار این مسئله می توان گفت که با وجود امنیت بالا در این کشور، عدم داشتن اطلاعات کافی و آشنا نبودن با رسم و رسوم رایج در این کشور افراد می توانند دست افراد سودجو را برای کلاهبرداری و زورگیری باز بگذارند. از دیگر مشکلاتی که ممکن است در کشور ترکیه با آن رو به رو شوید بالا بودن هزینه مواد غذایی، هزینه های درمانی و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی است. توصیه ما این است که برای رو به رو نشدن با چنین مشکلاتی برنامه ریزی های دقیق و هدفمندی برای خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: معایب زندگی در ترکیه ،در مورد دل نگرانی هایتان اینجا بخوانید!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی