سود روز شمار بانکی در ترکیه ،با قوانین بانکی در این کشور آشنا شوید!

سود روز شمار بانکی در ترکیه

کشور ترکیه مانند کشور ایران و هر کشور دیگری در جهان قوانین و ضوابط خود را دارد، برای مثال بانکداری ترکیه شاید برای شما سوال باشد که افتتاح حساب در کشور ترکیه چه تفاوتی با ایران دارد یا افراد خارجی واجد شرایط برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه هستند. در این مطلب با مروری بر پاسخ این سوالات به سود روز شمار بانکی در ترکیه می پردازیم. با ما همراه باشید. “قبل از پرداختن به سود روز شمار بانکی در ترکیه پیشنهاد می کنم که اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید با کلیک بر روی”خرید خانه در ترکیه” از بین پروژه های موجود خانه ی مورد نظر خود را پیدا کنید و به راحتی صاحب خانه شوید.”

سود روز شمار بانکی در ترکیه

شرایط افتتاح حساب در کشور ترکیه

اولین شرط جهت افتتاح حساب در بانک های ترکیه داشتن اقامت آن است. بدین منظور باید کارت اقامت خود را ارائه دهید. این اقامت در همه ی زمینه ها شامل می شود. این به این معنی است که چه اقامت تحصیلی داشته باشید چه کاری، چه اقامت دائم، می توانید در این کشور حساب بانکی باز کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. نکته ی مهم در این مورد انتخاب بانک است زیرا باید بدانید که همه ی بانک ها، برای ایرانیان، امکان داشتن حساب را برآورده نخواهند کرد. بانک هایی که امکان داشتن حساب بانکی را برای ایرانیان فراهم کرده اند، بانک هایی تحت عنوان زراعت و ایش می باشند. که می توانید با مراجعه به آن ها و داشتن مدارک مورد نیاز خود نسبت به افتتاح حساب در کشور ترکیه اقدام کنید. البته بانک ملت استانبول نیز برای ایرانیان بدون هیچ مشکلی حساب بانکی باز می کند، اما به دلیل عدم صدور عابر بانک، ایرانیان ترجیح می دهند به دو بانکی که قبلا اشاره شد مراجعه کرده و نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند. لازم به ذکر است سقف برداشت از دستگاه های خودپرداز بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ لیر است.

سود روز شمار بانکی در ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب در کشور ترکیه

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک های ترکیه شامل موارد زیر است:

  • به همراه داشتن اصل کارت اقامت و کپی آن
  • به همراه داشتن اصل و کپی پاسپورت
  • به همراه داشتن شماره مالیاتی

جهت دریافت شماره مالیاتی خود یا vergi numarası باید به نزدیک ترین اداره مالیاتی محل زندگی خود مراجعه کنید. پیدا کردن نزدیک ترین اداره مالیاتی به محل زندگی خود را از طریق یک سرچ ساده در اینترنت انجام دهید. سپس با همراه داشتن پاسپورت و کپی پاسپورت به اداره مالیات یا vergi dairesi رفته با دادن آدرس و شماره تلفن، شماره مالیاتی خود را دریافت کنید. نکته ی مهم دیگر امکان افتتاح حساب به ارزهای دلار، یورو و لیر ترکیه می باشد. پس از اقدام به باز کردن حساب، پس از یک هفته کارت بانکی تان به صورت ویزا ست و یا مسترکارت صادر می شود. از محاسن چنین کارت هایی می توان به امکان خرید اینترنتی از تمامی کشورها اشاره کرد. هنگام مسافرت های خارجی می توانید به بانک های مستقر مراجعه کرده و وجه نقد به شکل پول محلی یا ارز معتبر جهانی مثل دلار و یورو دریافت کنید. یکی از انواع حساب ها در کشور ترکیه حساب سرمایه گذاری است. اگر مایل به دریافت سود از سپرده خود هستید، این نوع حساب را برای خود برگزینید. سود های موجود به گونه ای متفاوت از ۴ تا ۱۳ درصد متفاوت است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

سود روز شمار بانکی در ترکیه

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

به طور کلی برخی از مزایایی که با افتتاح حساب در خارج از کشور دریافت خواهید کرد عبارت است از:

  1. امکان دریافت وجه از کشور‌های دیگر به صورت مستقیم و به نام شخص شما
  2. امکان مدیریت حساب‌های خود از طریق آنلاین بانکینگ
  3. امکان دریافت ویزا کارت برخی از بانک‌ها
  4. امکان دریافت مستر کارت بعضی از بانک‌ها
  5. امکان باز کردن حساب سپرده برای دریافت سود

سیستم بانکداری کشور ترکیه تا حد بسیار زیادی به صورت مدرن ارائه می‌شوند و تمامی بانک‌های این کشور به شبکه بانکداری الکترونیکی مجهز هستند. در کنار این موضوع می‌توان به امکان اتصال این بانک‌ها به سیستم بانکداری جهانی نیز اشاره کرد. به دنبال این مسئله کشور ترکیه مقصد مناسبی برای مردم ایران و حتی سایر کشور‌هایی است که نظام بانکی شان از نظام بانکی جهانی جدا عمل می‌کند است، چرا که با داشتن حساب بانکی و هم چنین دریافت کارت‌های اعتباری می‌توانند بر مشکلاتی که از تبادل ارزی بین المللی یا خرید اینترنتی از سایت‌ها ناشی می‌شوند احاطه پیدا کنند.

سود روز شمار بانکی در ترکیه

سود روز شمار بانکی در ترکیه

در ترکیه مانند ایران و اکثر کشورهای دنیا هر بانکی با توجه به شرایط خود و کشور، طرح های مختلفی برای سرمایه پذیری دارد در ترکیه و بطور مثال سود روز شمار بانکی در ترکیه بانک زراعت ۱۶% بصورت سالیانه پرداخت میکند بصورت موردی برای ۳۰۰۰۰۰ لیر ماهیانه ۲۰۱۰ لیر بعنوان سود پرداخت می کند . تنها بانکی که ایرانیان می تونن در آن حساب باز کنندزراعت بانک هست که از شرایط باز کردن حساب مبلغ بین ۱۰ الی ۳۰ هزار لیر به مدت ۱-۳ ماه بسته به نظر مدیر شعبه باید بلوکه بشه و در این مدت بین ۱۷-۲۰ درصد به سپرده شما سود تعلق می گیرد. که یا آخر هر ماه یا بعد از سه ماه سود پولتان به حسابتان واریز می شود. از مدارک لازم برای باز کردن حساب داشتن پاسپورت و شماره مالیاتی است.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی