دانشگاه های ازمیر ،شرایط تحصیل در این شهر ترکیه چیست؟!

دانشگاه های ازمیر

کشور ترکیه در زمینه علمی و دانشگاهی پیشرفت چشمگیری داشته است به طوری که برخی از دانشگاه های این کشور در بین صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد و مدرک این دانشگاه ها در تمامی کشور ها معتبر است. برای اطلاع از شرایط تحصیل در ترکیه به مطالب پیشین ما مراجعه کنید. در این مطلب قصد داریم شما را با دانشگاه های ازمیر و شرایط تحصیل در این شهر آشنا کنیم. با ما همراه باشید. “همچنین می توانید قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه را اینجا ببینید.”

دانشگاه های ازمیر

آموزش در دانشگاه های دولتی ازمیر

دانشگاه های دولتی ازمیر تلاش می کند تا یک محیط یادگیری چند فرهنگی و استقامتی را فراهم کند. بین المللی شدن برای این دانشگاه بسیار مهم است، بنابراین دانشگاه دارای توافقنامه برنامه ERASMUS با ۱۷۱ شرکای دانشگاهی در ۲۶ کشور و پروتکل همکاری دانشگاهی با ۴۷ دانشگاه در خارج از کشور است. دانشگاه اقتصاد ازمیر طیف گسترده ای از دوره ها و برنامه های مختلف را ارائه می دهد. دیدگاه بنیانگذاران شامل استفاده، توسعه و تولید تکنولوژی پیشرفته است. با توجه به این دیدگاه، مأموریت آموزشی موسسه شامل تحقیق وهمکاری با صنعت است. کمپانی تکنپارک با هدف ایجاد یک ارتباط قوی بین آموزش و تحقیقات صنعتی است. کلاس های فنی انگلیسی و نوشتن در سراسر برنامه درسی برای بهبود مستمر و ادغام موثر در جامعه دانشگاهی بین المللی در دسترس هستند.

دانشگاه های ازمیر

تحصیل در دانشگاه های دولتی ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر جهت تحصیل در ترکیه در سال ۲۰۰۱ توسط بنیاد آموزشی و بهداشتی اتاق بازرگانی ازمیر تاسیس شد. این اولین بنیاد دانشگاه است که هدف آن آموزش افراد خلاق به کارآفرینان موفق در جامعه است. این دانشگاه به اصول و اصلاحات آتاتورک متعهد است. دانشگاه اقتصاد ازمیر در حال حاضر دارای امکانات پیشرفته ای است که دارای ۸ دانشکده و ۲ مدرسه، ۳ مدرسه فنی و حرفه ای، ۴ مدرسه عالی، ۱۰ مرکز تحقیقاتی و کاربردی است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

دانشگاه های ازمیر

دوره های دانشگاه های دولتی ازمیر

در حال حاضر ۳۲ برنامه مختلف تحصیلات تکمیلی، ۳۵ دوره کارشناسی و ۳۸ برنامه مختلف فارغ التحصیلی و ۹ برنامه PhD مختلف در دانشگاه های دولتی ازمیر ارائه می شود. کارکنان دانشگاهی متخصصین بسیار حرفه ای و مشتاق هستند تا دانش خود را در حوزه های تخصصی در اختیار دانشجویان قرار دهند. کارکنان دانشگاه دولتی ازمیر شامل استادان بین المللی هستند، کارمندان و دانشجویان بین المللی بیشتر از IUE استقبال می کنند. این دوره ها به زبان انگلیسی (به استثنای دانشکده حقوق) تدریس می شود و دانشجویان باید در طول دوره های کارشناسی خود یک زبان دوم را یاد بگیرند، آنها می توانند بین آلمانی، فرانسوی، چینی، ژاپنی، روسی، ایتالیایی، اسپانیایی، یونانی و پرتغالی یکی را انتخاب کنند.

دانشگاه های ازمیر

زبان آموزش در دانشگاه ازمیر

موسسه فناوری (İzmir İYTE) یک دانشگاه دولتی است که تاکید بر تحقیق و تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در زمینه های مرتبط با علوم و فنون و مطالعات بین رشته ای دارد. موسسه تکنولوژی ماساچوست، مانند موسسات تکنولوژیکی ماساچوست، است، که موسسه را به تصویب طرح سازمانی و آموزش پیشرفته و تحقیقات فشرده به سمت علم و فناوری سوق می دهد. این مرکز توسط دولت مرکزی تاسیس شده تا یک مرکز عالی در زمینه علم و فناوری باشد. با توجه به هویت و مأموریت بین المللی موسسه و زبان آموزش انگلیسی است.

دانشگاه های ازمیر

فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی ازمیر

دانشگاه های دولتی ازمیر اطمینان می دهد که فارغ التحصیلان بعد از اتمام درس آماده استخدام هستند. دانشگاه در حال حاضر ۸۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل داشته و امروزه، ۷،۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. حتی با همکاری دانشگاه ایالتی نیویورک برنامه درجه دو را ارائه می دهد. برنامه های وابسته به دانشجویان از طریق مرکز انتخاب و پذیرش دانشجویان، گروه هنر و مدیریت صنایع دستی و اداره مد و طراحی نساجی دانشجویان را از طریق پیش ثبت نام پذیرش می کنند.

دانشگاه های ازمیر

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

در این بخش می خواهیم تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه نیز هست را معرفی نماییم. این دانشگاه ها به صورت زیر هستند:

  • دانشگاه کوچ: این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه ترکیه انتخاب شده است و در شهر استانبول قرار دارد. بنابراین اگر به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه ترکیه هستید باید در جلب پذیرش این دانشگاه تلاش کنید. این دانشگاه دارای ۵۵۰۰ دانشجو بوده که تعدادی از آن ها دانشجویان خارجی هستند. این دانشگاه دارای رشته های مختلفی از جمله علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و … است. لازم به ذکر است حدود ۹۶ درصد از دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. از محاسن تحصیل در این دانشگاه اعطای بورسیه به دانشجویان آن است و تقریبا ۱۴ درصد از دانشجویان، از این بورسیه‌ها بهره‌مند می‌شوند.
  • دانشگاه استانبول: این دانشگاه یکی از ده دانشگاه برتر ترکیه بوده و همان طور که از نامش پیداست در شهر استانبول واقع شده است. این دانشگاه دارای هفده دانشکده و پنج پردیس بوده و سالانه بیش از ۶۰ هزار دانشجوی کارشناسی و ۸۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد جذب می کند.
  • دانشگاه آتاتورک: دانشگاه نام برده شده در سال ۱۹۵۷ در ارزوروم، بزرگترین شهر آناتولی شرقی، احداث شده است. این دانشگاه شامل ۲۲ دانشکده، ۱۸ کالج، ۸ موسسه و ۳۰ مرکز تحقیقاتی است.
  • دانشگاه اژه: این دانشگاه عمومی در سال ۱۹۵۵ با دو دانشکده پزشکی و کشاورزی در ازمیر ترکیه احداث شد. دانشگاه اژه به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی این کشور شناخته شده است که توانسته است جایگاه خوبی در بین برترین دانشگاه های تحقیقاتی ترکیه کسب کند.
  • دانشگاه آنکارا: این دانشگاه از لحاظ آموزش پزشکی و خدمات بهداشتی در این کشور، یک دانشگاه پیشرو به حساب می آید.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی