دانشگاه اژه ،با یکی از بهترین دانشگاه های دنیا آشنا شوید!

دانشگاه اژه

دانشگاه اژه به عنوان چهارمین دانشگاه ترکیه در ۲۰ مه ۱۹۵۵ مطابق با قانون ۶۵۹۵، تاسیس شده و در ۵ نوامبر ۱۹۵۵، سال تحصیلی خود را آغاز نمود. نخستین دانشکده های تاسیس شده اژه در سال ۱۹۵۵، دانشکده های پزشکی و کشاورزی هستند. در همان سال تحصیلی دانشکده پرستاری هم تاسیس شد.دانشگاه اژه روند گسترش خود را طی ۲۰ سال تکمیل نمود و در زمان های مختلف دانشکده ها، انیستیتو ها و کالج های بسیاری را تاسیس کرد. در سال ۱۹۸۲، با تقسیم این دانشگاه به دو بخش، دانشگاه ۹ اِیلول تاسیس شد و بسیاری از دانشکده ها و کالج ها به دانشگاه ۹ اِیلول منتقل شدند. همچنین دانشکده ها و کالج های مختلف دانشگاه اژه در شهرهای گوناگون، نخستین کالج و دانشکده های دانشگاه های آفیون کوجا تپه، پاموک کاله، جلال بایار، عدنان مِندِرِس را تشکیل داده است. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

دانشگاه اژه

وضعیت علمی و تحصیلی دانشگاه اژه

با توجه به گزارش عملکرد تحصیلی (URAP (University Ranking by Academic Performance ، در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳ ، دانشگاه اژه ، در بین دانشگاه های ترکیه، در رتبه ی چهارم و و در لیست  بهترین دانشگاه های دنیا رتبه ی ۴۸۶ را از ۵۰۰ دانشگاه به خود اختصاص داده است. این دانشگاه  در رتبه بندی  Leiden در سال ۲۰۱۱ رتبه ی ۴۶۷ ام و در سال ۲۰۱۲ رتبه ی  ۴۷۴  را در سطح دنیا کسب کرده است. دانشگاه اژه در ارزشیابی انجام گرفته شده  از طرف کمسیون اروپا ، جزو دانشگاه ها ی موفق تلقی شده  و همراه تعداد محدودی دانشگاه ، با تکمیل دوره ی  Bologna ،  جایزه ی( AKTS ( ECTS را کسب کرده است . دانشگاه اژه یکی از دو دانشگاه در ترکیه است که از سال ۲۰۰۵ ، یک مدرک معتبر به همراه  مدرک تحصیلی (Diploma Eki Etiketi) از طرف کمسیون اروپا به  فارغ التحصیلان خود می دهد . دانشگاه اژه اولین دانشگاهی است که طبق برنامه ی اراسموس (Erasmus Programı) اتحادیه اروپا که از سال ۲۰۰۳ در کشور ترکیه در زمینه ی انتقال دانشجو ، اجرا می شود ، دانشجویانی را به اروپا انتقال داده است . و همچنین این دانشگاه تا کنون بیشترین انتقال دانشجو به اروپا را داشته است.

دانشگاه اژه

امکانات دانشگاه اژه ترکیه

محوطه دانشگاه با ۳۷۰۰ هکتار پارک از بسیاری از ساختمان های مورد استفاده برای اهداف آموزشی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی تشکیل شده است. این دانشگاه ارتباطات اینترنتی را در سراسر محوطه فراهم می کند که دسترسی آسان به منابع گسترده ای را در شبکه های وسیعی از سراسر جهان میسر می سازد. در محوطه دانشگاه، یک کتابخانه مرکزی مجهز به آخرین دستگاه های فن آوری وجود دارد،برای دانشجویان نیز امکاناتی مانند استخر سرپوشیده، سالن ورزشی، زمین های فوتبال، زمین های تنیس و بسکتبال، فوتبال مینیاتوری ، سالن های هنری و مرکز فرهنگی محوطه دانشگاه با ظرفیت ۷۵۰ نفر فراهم است. این دانشگاه شامل دانشکده های؛ پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، آموزش و پرورش، علوم، اقتصاد و علوم اجرایی، ارتباطات، مهندسی، شیلات و دانشکده کشاورزی است. دانشگاه اژه ترکیه در رتبه بندی متوسط وزارت علوم قرار دارد.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

دانشگاه اژه

دانشکده های دانشگاه اژه

 • دانشکده ی دندانپزشکی
 • دانشکده ی داروسازی
 • دانشکده ی ادبیات
 • دانشکده ی آموزش
 • دانشکده ی فنی
 • دانشکده ی هنر های زیبا
 • دانشکده ی پرستاری
 • دانشکده ی علوم اقتصادی و اداری
 • دانشکده ی علوم ارتباطات
 • دانشکده ی مهندسی
 • دانشکده ی علوم پزشکی
 • دانشکده ی تربیت بدنی
 • دانشکده ی شیلات
 • دانشکده ی پزشکی
 • دانشکده ی کشاورزی

دانشگاه اژه

هزینه و شهریه تحصیل در این دانشگاه

دانشگاه اژه University، بنیاد عمومی بهداشت، فرهنگ و ورزش، بنیاد دانشگاه برای توسعه و موسسات دولتی و دولتی برای دانشجویان، هم برای عملکرد عالی و هم براساس نیازهای مالی ثابت، بورسیه اعطا می کنند. نهار و کتاب های رایگان نیز برای دانش آموزانی که نیاز دارند فراهم شده است. این دانشگاه همیشه با کمک دانش آموزان موافق بوده است. دانش آموزان در ۱۰۰۰ نفر از امتحان ورودی دانشگاه، کسانی که موفق به کلاس های خود، کسانی که فوق العاده در ورزش هستند توسط بورس تحصیلی. علاوه بر این، دانشجویان مشاغل نیمه وقت را در داخل دانشکده در نظر می گیرند. آموزش عالی در ترکیه در مقایسه با موسسات اروپایی مقرون به صرفه تر است.هزینه تحصیل برای برنامه های آموزش عالی توسط دولت در ابتدای هر سال تحصیلی تعیین می شود. هزینه تحصیلات دانشکده به دانشکده متفاوت است و به طور متوسط حدود ۳۵۰ یورو برای یک سال است. در ابتدای هر ترم به عنوان دو قسط پرداخت می شود. دانشجویان ملی که نیاز مالی دارند می توانند این مبلغ را از منابع دولتی درخواست کنند. دانش آموزانی که درخواست خود را برای پرداخت هزینه های تحصیل به اداره اعتباری و خوابگاه تایید کرده اند، به صورت ماهیانه به مبلغ ۱۰۰ یورو باید پرداخت کنند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی