خرید ملک در ازمیر یا تهران ،خرید خانه در ایران بهتر است یا ترکیه؟!

خرید ملک در ازمیر یا تهران

سرمایه گذاری یکی از ایده آل ترین روش های کسب درآمد است که همانند دیگر راه ها فاقد ریسک نیست! در صورت انتخاب نادرست مکان سرمایه گذاری ممکن است به جای دست یافتن به سود بیشتر، ضرر و زیان نصیبتان گردد. از این رو اولین گام در این مسیر کسب آگاهی دقیق است. حال ما امروز با این پرسش به سراغ شما آمده ایم: خرید ملک در ازمیر یا تهران کدام بهتر است ؟ در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با مقایسه شرایط و نکات هر کدام در این تصمیم گیری مهم به شما یاری برسانیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

خرید ملک در ازمیر یا تهران

خرید ملک در ازمیر یا تهران

جهت دست یابی به پاسخ این پرسش ابتدا باید هدف خود از خرید ملک را مشخص نمایید. قصد شما از خرید ملک در هر کدام از این دو شهر چیست؟ قصد اقامت دارید؟ می خواهید آن را اجاره دهید؟ یا صرفا به دنبال سرمایه گذاری هستید؟ پاسخ این پرسش می تواند شما را در انتخاب یکی از این دو شهر کمک کند. اگر صرفا قصد سرمایه گذاری دارید و می خواهید با حفظ ارزش پولتان سود بیشتری نصیبتان گردد، باید با مقایسه دقیق شرایط دو شهر اقدام کنید. همان طور که می دانید شرایط اقتصادی این روزهای ایران بسیار آشفته و نابه سامان است. این شرایط نامتعادل و بی ثبات تمامی جنبه های کشور همانند مسکن را تحت تاثیر قرار داده و سبب شده است سرمایه گذاری در این زمینه یک ریسک محسوب شود. این ریسک در املاک پیش فروش بیش از پیش نمایان شده و دریافت سود را با تردید و عدم ضمانت رو به رو ساخته است. نکته ی بعدی که باید به آن توجه کنید رکود در خرید و فروش است که باعث می شود نه پیدا کردن ملک مناسب کار ساده ای است نه فروش و یا اجاره آن! بنابراین اگر اهل ریسک کردن نیستید در مورد خرید ملک در تهران کمی بیشتر فکر کنید.

خرید ملک در ازمیر یا تهران

اما اولین نکته مثبت در خرید ملک در ازمیر، ارزش آن به لیر و دلار است که سبب می شود دیگر نگران سقوط ارزش ریال نباشید. زیرا خرید ملک در ازمیر همانند سپرده‌گذاری سرمایه در یک حساب ارزی در خارج از کشور است. هم چنین قرار داشتن اقتصاد کشور ترکیه مابین ۲۰ اقتصاد برتر دنیا، سبب امنیت بیشتر در سرمایه گذاری در این کشور می شود. در کنار این موارد، دولت ترکیه پیرو جذب سرمایه گذاران خارجی به خاک ترکیه، مزایای بی شماری برایشان در نظر گرفته و این دسته از سرمایه گذاران را مورد حمایت خود قرار داده است. از جمله این مزایا اعطا اقامت ترکیه به صاحبان سند ملک و خانواده شان است که رفت و آمد این افراد به خاک این کشور را بدون دردسر و تسهیل می کند. اگر تا پیش از این به دنبال خرید ملک در استانبول بوده اید باید بدانید این روزها شهر استانبول به دلیل جمعیت بسیار، روند اخذ اقامت در آن پردردسرتر بوده و هم چنین فاقد آرامش است. از این رو اگر به دنبال سرمایه گذاری در شهری آرام و دلپذیرتر هستید که دید ساکنانش نسبت به خارجیان مثبت تر باشد، ازمیر را به شما پیشنهاد می کنیم. جهت آشنایی با مزایای در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاران خارجی می توانید به مطالب پیشین ما در این زمینه مراجعه نمایید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

خرید ملک در ازمیر یا تهران

خرید ملک در ازمیر

حال که از تفاوت خرید ملک در ازمیر یا تهران باخبر شده اید، بهتر است تا با نحوه و روند خرید ملک در این شهر نیز بیشتر آشنا شوید. مراحل خرید ملک در این شهر بدین صورت است:

  • بازدید از ملک: این مرحله بسیار مهم است زیرا بدون بازدید مستقیم از ملک نمی توان تصمیم گیری درستی انجام داد. در این مرحله نه تنها به خود ملک بلکه به محله و بستر آن نیز باید توجه ویژه ای داشت.
  • توافقنامه فروش و پرداخت ودیعه: پس از انتخاب ملک بر اساس خواسته های خود، باید نسبت به امضا قراداد با فروشنده با همراه داشتن گذرنامه اقدام نمایید. در این مرحله باید مبلغی را که معمولا ۵ هزار یورو است پرداخت کنید. این توافق نامه در ۳ زبان تنظیم خواهد شد که شامل زبان ترکی، زبان انگلیسی و زبان شخص خریدار می شود. هم چنین از این قرارداد در دو نسخه برای هر دو طرف تهیه خواهد گشت. موارد آورده شده در این قرار داد شامل تمام شرایط و ضوابط مربوط به فروش بوده و لازم الاجرا است.
  • پرداخت هزینه: پرداخت هزینه ملک معمولا به دو صورت رخ می دهد: در روش اول این پرداخت به صورت دو مرحله است. بدین صورت که هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه که معمولا ۵٫۰۰۰ یورو است، پرداخت می شود و مابقی هزینه هنگام دریافت سند تصویه حساب خواهد شد. در روش دوم ابتدا در هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه ای به صورت ۱۰ درصد از مبلغ ملک پرداخت می شود. بخش دیگری از هزینه نیز در مدت ۳ تا ۴ ماه پس از مرحله ی قبلی پرداخت می شود. تصویه حساب نهایی نیز در زمان امضای سند صورت می پذیرد.
  • دریافت سند ملک: پس از آمده شدن سند، شخص خریدار شخصا باید برای تحویل گرفتن آن مراجعه نماید. البته اگر به کسی وکالت داده باشید، آن فرد مجاز به دریافت سند از طرف شما خواهد بود. همان طور که در مرحله ی قبل به آن اشاره نمودیم، باید تصویه حساب در زمان دریافت سند صورت پذیرد. لازم به ذکر است تمامی مالیات ها و پرداخت های دولتی نیز باید پرداخت شود. در این روند حضور مترجم برای جلوگیری از رخ دادن اشتباه و کج فهمی است. لازم به ذکر است هم فروشنده و هم خریدار در زمان تعیین شده در دفتر اسناد رسمی حضور می یابند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی