خرید اقساطی ملک در ترکیه ،چگونه خانه قسطی بگیریم؟

خرید اقساطی ملک در ترکیه

جنبش و هیاهو مهاجرت و سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه این روزها بسیار بالا گرفته است. دلایل بسیاری دست به دست هم داده است تا امروز این کشور تبدیل به گزینه‌ی اول بسیاری در این امر شود. خرید ملک چه به قصد سرمایه‌گذاری باشد چه به قصد زندگی، نیازمند کسب اطلاعات و آگاهی لازم پیش از هر اقدامی است. یکی از مواردی که ممکن است در ذهن علاقه‌مندان به این امر پرسش ایجاد کند، چگونگی خرید اقساطی ملک در ترکیه است. از این رو تیم تحریره ما نیز به سراغ این موضوع رفته است تا بتواند در جهت سهل کردن این مسیر برای شما عزیزان گامی بردارد. “همچنین می توانید قیمت روز خانه در کشور ترکیه را اینجا ببینید.”

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه

یکی از دلایلی که افراد را به سمت سرمایه‌گذاری در این کشور سوق داده است، امکان خرید ملک توسط بعضی از شرکت‌ها به روش اقساطی است. جهت خرید ملک به صورت اقساطی، پس از انتخاب ملک دلخواه، قراردادی کتبی آماده خواهد شد. با توجه به قردادی که بسته شده است، مبلغی به عنوان بیعانه توسط مشتری به صاحب ملک باید پرداخت شود. جهت انجام تمام پروسه‌های مربوطه از قبیل دریافت مجوز‌های لازم برای صدور سند به نام مشتری، دریافت شماره مالیاتی، دریافت فیش آب و برق وتلفن، باید وکالتی به نام شرکت مذکور داده شود. لازم به ذکر است این وکالت باید محضری و معتبر باشد. در نهایت جهت صدور سند ملک به نام مشتری، باید پس از دریافت شماره مالیاتی و تمام مجوزهای مربوطه درخواست خود را ارائه نمایید. خرید قسطی ملک در این کشور به دو صورت، از طریق شرکت سازنده و از طریق دریافت وام بانکی امکان پذیر خواهد بود.

 • خرید ملک قسطی از طریق شرکت سازنده: در این روش مخاطب خریدار، شرکت سازنده خواهد بود و قرارداد خرید خانه با شرکت سازنده منعقد می‌شود. در واقع این نوع خرید اکثرا پیش خرید پروژه های ناتمام در این کشور است. در کنار پروژه‌های ناتمام، پروژه‌های تمام شده شرکت سازنده نیز شامل این خرید می‌تواند باشد. در متن قرارداد تاریخ تحویل پروژه مشخص خواهد شد و در تاریخ تعیین شده، خانه مورد نظر تحویل داده خواهد شد. تحویل سند اما پس از اتمام اقساط خرید و تسویه حساب نهایی صورت می‌پذیرد. از نکات مثبت این نوع خرید ملک می‌توان به عدم نیاز به پرداخت کل مبلغ در روز اول و هم‌چنین عدم نیاز به به ارائه مدارک حقوقی و اخذ مجوزهای رسمی و ارزیابی کارشناسی ملک است. شاید بتوان نکته‌ی منفی این نوع خرید را تحویل ندادن سند ملک تا بعد از اتمام اقساط دانست. زیرا این امر ممکن است تا سال‌ها به طول بینجامد. هم‌چنین اگر در طی این سال‌ها شرکت سازنده دچار اتفاقاتی مثل ورشکستگی، دعوی های حقوقی و … شود، به دلیل مالک حساب شدن شرکت سازنده، امکان توقیف ملک شما به عنوان بدهی وجود دارد. هم‌چنین به دلیل مالک نبودن خریدار، از دریافت اقامت بدین روش محروم خواهد شد.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

 • خرید ملک اقساطی در ترکیه از طریق دریافت وام بانکی: تفاوت این روش با روش قبلی در این است که خریدار با وام گرفتن از بانک‌های کشور ترکیه، توانایی پرداخت کل مبلغ را در اولین روز معامله خواهد داشت. این امر سبب می‌شود در همان مرحله صدور سند برای خریدار صورت گیرد و احتمال بروز مشکلات قبلی وجود نداشته باشد. لازم است بدانید بهره وامهای مسکن بانکهای ترکیه حدود ۱۰درصد در سال است. کنترل مدارک فنی ، ثبتی و حقوقی ملک توسط کارشناسان بانک، سبب اطمینان بیش‌تر خریدار نسبت به درستی خریدش است. شاید تنها نکته‌ی منفی این روش، وجود مراحل اداری و نیازمندی به ارائه مدارک مختلف است. این مراحل و مدارک شامل: مدارکی مبنی بر اثبات توانایی مالی خریدار در پرداخت اقساط و انجام هزینه های ترجمه مدارک و تایید دفترخانه و کارشناسی های فنی است.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

انواع املاک و مستغلات

انوع ملک در کشور ترکیه در سه نوع دسته بندی می شوند که به صورت ساختمان زمین، املاک مسکونی و املاک تجاری می باشد. KAT MULKIYETI که به معنی مالکیت حقوق املاک و مستغلات به زمین و املاک مسکونی تکمیل ساخته شده بر روی آن است. KAT IRTIFAKI که به معنی مالکیت حقوق املاک و مستغلات به زمین و ملک مسکونی در حال انجام ساخته شده بر روی آن است. DEVRE که به معنی حق استفاده برای مالک از اموال واقعی برای یک دوره کوتاه در یک سال اقدام به خرید می کند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه

سوال اول در مورد خرید ملک که ممکن است ذهنتان را درگیر کند این است که ایرانیان اجازه ی خرید ملک در این کشور را دارا هستند یا خیر. طبق قوانین موجود در کشور ترکیه، شهروندان موجود در ۱۲۹ کشور، از جمله : ایران، تاجیکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، قطر، عربستان و … امکان خرید و فروش زمین با کاربری مسکونی، تجاری و هم چنین زمین را در این کشور خواهند داشت. سقف این خرید تا ۳۰ هکتار است. از طرفی کشورهای ارمنستان، یمن، کوبا، نیجریه، سوریه و کره شمالی امکان خرید و فروش در این کشور را ندارند.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

سند ملک و تاپو در ترکیه

از تاپو چه می دانید؟ تاپو یک سند قانونی ایجاد حق مالکیت مطلق به اموال به دست آمده در ترکیه است. یا به عبارت دیگر تاپو سندی است رسمی است که نشان دهنده مالکیت حقوقی شما بر ملک است. این سند توسط اداره کل تاپو و کادستر و عرضه و بایگانی شده است. انتقال و ثبت و بایگانی تاپو توسط این اداره انجام میشود. به طور کلی معمولا ثبت نام و اخذ سند تاپو برای یک شهروند خارجی حدود ۱تا ۳ روز طول خواهد کشید.  تاپو در دو رنگ قرمز و آبی موجود است. تاپو آبی رنگ، مختص زمین خالی است. رنگ قرمز نیز مختص زمین با مالکیت مسکونی، آپارتمان، ویلا و ملک تجاری است. برای آشنایی بیشتر با موارد مندرج در تاپو، به مطالب پیشین ما مراجعه نمایید.

خرید اقساطی ملک در ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت صدور سند املاک در ترکیه

از دیگر مواردی که هنگام خرید ملک باید در مورد آن آگاهی لازم را داشته باشید، مدارک لازمه در این زمینه است. این مدارک به صورت زیر است:

 1. مدارک مورد نیاز برای صدور سند ملک در کشور ترکیه به شرح زیر هست:
 • شماره مالیاتی خریدار
 • چهار قطعه عکس
 • گذرنامه خریدار با اعتبار حداقل شش ماه
 1. مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه در زمان ارائه درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک از طرف خریدار :
 • ارائه مدارک مترجم رسمی که از این مورد از طرف مترجم داده خواهد شد.
 • تحویل اصل و ترجمه تائید شده وکالت نامه (در صورت خرید وکالتی)
 • ۲ارائه قطعه عکس پاسپورتی
 • شماره مالیاتی ترکیه که از اداره مالیات ترکیه گرفته خواهد شد.
 • اصل و ترجمه تائید شده پاسپورت خریدار و یا خریداران

خرید اقساطی ملک در ترکیه

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک برای شهروندان کشورهای دیگر در کشور ترکیه، با محدودیت هایی رو به روست که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 • ممنوعیت خرید ملک در مناطق نظامی و ممنوعه
 • امکان خرید تا حداکثر ۳۰ هکتار غیرمنقول
 • امکان خرید تا ٪۱۰ مساحت شهرستان در حوزه مالکیت خصوصی
 • تغییر کاربری از قبل تعیین شده برای ملک، اگر توسط مراجع قانونی ثبت شود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل شود.
 • اگر تا ۲ سال در زمینه نوع سازه ای که ساخته خواهد شد به وزارت محیط زیست و شهرسازی اطلاعی داده نشود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل گردد.
 • شرکت های حقوقی که در کشور مرجع مطابق با قانون آن کشور تاسیس شده باشد، شامل محدودیت های بالا نمی شوند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی