خدمات پزشک خانواده در ترکیه ،آشنایی خانه های بهداشت در این کشور!

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

این روز ها که بسیاری از افراد قصد سفر به ترکیه را دارند علاقه مند به داستن نکات زندگی در این کشور هستند. حال اگر شما هم قصد ادامه زندگی در این کشور را دارید بهتر است بدانید که هزینه درمان در این کشور بسیار بالا است بطوری که اگر شما دچار یک سرما خوردگی ساده شوید باید چند لیر برای بهبودی خود بپردازید. اما ما در این مطلب شما را با خدمات پزشک خانواده در ترکیه آشنا می کنیم تا علاوه بر بالا بردن کیفیت درمان اندکی از هزینه های شما کم کنیم. با ما همراه باشید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

در سال ۲۰۱۰ در ترکیه خانه های بهداشتی تاسیس شده که برای بهبود سطح درمان این کشور طرح پزشک خانواده را پیاده کرده است، در این خانه های بهداشت معمولا یک پزشک و یک پرستار برای هر خانواده وجود دارد. نکته حائز اهمیت این است که ایرانیان مقیم ترکیه نیز می توانند از این خدمان بهره مند شوند. شما در این موسسات می توانید معاینه شوید و تزریقات ،پانسمان و آزمایش های خود را انجام دهید. از سال ۲۰۱۰ تا کنون این خانه های بهداشت توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و بیمار های زیادی به این مراکز سر زدند. این مراکز در تمامی روز های هفته به غیر از تعطیلات هفتگی و رسمی کشور از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار هستند. همچنین در این مراکز آزمایش های مخصوص زنان بصورت رایگان انجام می شود.

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

مدارک لازم برای خدمات پزشک خانواده در ترکیه

این مراکز در تمامی شهر ها و محله های ترکیه موجود است و شما برای استفاده از این خدمات باید کارت اقامت خود را همراه داشته باشید. اما قبل از آن شما باید به اداره بهداشت اجتماعی مراجعه کنید و اصل و کپی کار اقامت خود را تحویل می دهید تا با وارد کردن اطلاعات شما به شما اجازه بهره مندی از خدمات پزشک خانواده در ترکیه را بدهند همچنین آدرس مرکزی که می توانید از خدمات آن استفاده کنید را در اختیار شما می گذارند تا مانند تمامی شهروندان ترک از خدمات این کشور به طور رایگان بهره ببرید.

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

بیمارستان های کشور ترکیه

باید عنوان نمود بیمارستان های این کشور جز برترین بیمارستان های جهان به شمار می آیند! به طور کلی در کشور ترکیه حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد. از بهترین بیمارستان های موجود در این کشور می توان به بیمارستان های آمریکایی موجود در این کشور اشاره داشت. معمولا بیمارستان های امریکایی هزینه ی بسیار زیادی را بر بیماران متحمل می شوند. از بهترین بیمارستان های ترکیه در استانبول می توان بیمارستان آمریکن هاستانه سی را نام برد که در منطقه شیشلی واقع شده است. اگر به دنبال هزینه ی مناسب تر و در عین حال خدمات و امکانات بالا هستید، بیمارستان خصوصی آجی بادام در استانبول می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هم چنین این بیمارستان خدمات بسیار مناسبی را به طور ویژه در اختیار خارجی ها قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین بیمارستان های ترکیه ،با مراکز درمانی این کشور آشنا شوید!

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

خدماتی که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار می گیرد

بیمه درمانی موجود در کشور ترکیه موارد بسیاری را تحت پوشش خود قرار می دهد. اما سقف این موارد تماما بستگی به هزینه ای که شما برای بیمه پرداخت می کنید دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت بیمه های درمانی انواع مختلفی دارد و سقف و مبلغی را که پوشش میدهد نیز متفاوت است. نکته ی قابل توجه در این مورد این است که  برخی از  بیمه ها در مقصد هزینه شما را پرداخت می کنند اما برخی دیگر این قابلیت را ندارند و باید مدارک بیمارستان و هزینه ای را که پرداختید ، بعد از بازگشت از  مسافرت بپردازید. به طور کلی بیمه درمانی در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

هزینه ی MRI ، هزینه های بستری شدن در بیمارستان، رادیولوژی و تصویر برداری، ویزیت پزشک و آزمایش ها، کلیه خدماتی که در بیمارستان ها به بیماران ارائه می شود، پیوند اعضا، درمان های سرپایی و دندان پزشکی و جراحی بینی. لازم به ذکر است دو مورد آخر شامل موارد زیبایی نمی باشد و صرفا در صورت رخ دادن حادثه و تصادفی که منجر به درمان های دندان پزشکی و یا جراحی بینی شود، هزینه های شما توسط بیمه درمانی موجود در ترکیه پرداخت خواهد شد.

خدمات پزشک خانواده در ترکیه

هزینه های درمانی در کشور ترکیه

می توان اظهار داشت که بسیاری از سفرهایی که به این کشور می شود نه تنها به جهت گردش و گشت و گذار است، بلکه مقاصد درمانی نیز از اهداف مسافران می تواند باشد. هزینه های درمانی در کشور ترکیه نسبت به ایران بالاتر است. اما اگر خود را در این کشور بیمه کنید، می توانید به راحتی از خدمات ارائه شده در بهترین مراکز درمانی این کشور بهره مند شوید. نوع این بیمه می تواند خصوصی و یا دولتی باشد اما سقف هزینه های آن بسته به مبلغی است که خودتان برای آن بیمه خواهید پرداخت. مقدار هزینه ای که باید برای درمان در این کشور باید بپردازید به طور کامل تحت تاثیر نوع درمان و نیز بیمارستان انتخابی تان قرار دارد. اما به طور مثال هزینه ی درمان سرطان و شیمی درمانی در بیمارستان های استانبول از ۱۰ هزار لیر شروع می‌شود که همان طور که مشاهده می کنید مبلغ بسیار بالایی نسبت به کشور ایران به حساب می آید. لازم به ذکر است اورژانس (۱۱۲) در تمامی‌ شهرهای ترکیه معاینات اولیه را در محل و به صورت رایگان صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید: هزینه های درمانی در ترکیه ،از مهم ترین مباحث مهاجرت چه می دانید؟

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی