خدمات پزشکی رایگان ترکیه ،از خدمات این کشور بهره مند شوید!

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

اولین دغدغه هر انسان بهداشت و درمان است، شما نیز اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید حتما باید از خدمات درمانی این کشور مطلع شود. ما در گذشته اطلاعات زیادی را با شما به اشتراک گذاشته ایم در این مطلب هم قصد داریم تا با شما به خدمات پزشکی رایگان ترکیه بپردازیم. با ما همراه شوید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

در سال ۲۰۱۰ در ترکیه خانه های بهداشتی تاسیس شده که برای بهبود سطح درمان این کشور طرح پزشک خانواده را پیاده کرده است، در این خانه های بهداشت معمولا یک پزشک و یک پرستار برای هر خانواده وجود دارد. نکته حائز اهمیت این است که ایرانیان مقیم ترکیه نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند. شما در این موسسات می توانید معاینه شوید و تزریقات ،پانسمان و آزمایش های خود را انجام دهید. از سال ۲۰۱۰ تا کنون این خانه های بهداشت توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و بیمار های زیادی به این مراکز سر زدند. این مراکز در تمامی روز های هفته به غیر از تعطیلات هفتگی و رسمی کشور از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار هستند. همچنین در این مراکز آزمایش های مخصوص زنان بصورت رایگان انجام می شود.

بیشتر بخوانید: خدمات پزشک خانواده در ترکیه ،آشنایی خانه های بهداشت در این کشور!

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

مدارک لازم برای خدمات پزشک خانواده در ترکیه

این مراکز در تمامی شهر ها و محله های ترکیه موجود است و شما برای استفاده از این خدمات باید کارت اقامت خود را همراه داشته باشید. اما قبل از آن شما باید به اداره بهداشت اجتماعی مراجعه کنید و اصل و کپی کار اقامت خود را تحویل می دهید تا با وارد کردن اطلاعات شما به شما اجازه بهره مندی از خدمات پزشکی رایگان ترکیه را بدهند همچنین آدرس مرکزی که می توانید از خدمات آن استفاده کنید را در اختیار شما می گذارند تا مانند تمامی شهروندان ترک از خدمات این کشور به طور رایگان بهره ببرید.

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

بیمه درمانی در کشور ترکیه

کلیه ی مهاجران خارجی که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارند، موظف اند خود را بیمه کرده تا بتوانند از خدمات درمانی استفاده کنند. بنابراین این امر یک اجبار می باشد. پس چه برای تحصیل، چه کار و سرمایه گذاری و … ترکیه را برای اقامت انتخاب نموده اید، باید در اولین قدم خود را بیمه کرده تا بتوانید اقامت خود را تمدید کنید. داشتن بیمه درمانی به جز ضمانت اقامت شما مزایای بسیار زیادی برایتان در بر خواهد داشت. این مزایا شامل هزینه ی بسیاری از خدمات درمانی از جمله MRI، دارو، ویزیت و انواع آزمایش، دارو، بستری ، رادیولوژی و تصویربرداری، دندانپزشکی و جراحی بینی که بر اثر تصادف رخ داده، درمان های سرپایی، پیوند اعضا، شیمی درمانی، پرتودرمانی و دیالیز و خدمات ارائه شده در بیمارستان ها است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

انواع بیمه درمانی در کشور ترکیه

بیمه در این کشور به دو صورت دولتی و خصوصی موجود می باشد که هر کدام شرایط خاص خود را داراست. بیمه ی دولتی که توسط شرکت های خصوصی انجام می شود، مخصوص آن دسته از افرادی است که در اقدام به سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت کرده اند. هم چنین مهاجرانی که در شرکت های ترکی مشغول به کار هستند هم می توانند از این بیمه بهره برند. برای این منظور کارفرما با پرداخت حق بیمه ی سالیانه می تواند شما را در بهره بردن از این بیمه سهیم کند. بیمه ی خصوصی که توسط شرکت های خصوصی ارائه می شود نیز به آن دسته از افرادی تعلق دارد که به قصدی جز کار و سرمایه گذاری به ترکیه مهاجرت نموده اند. در حقیقت این نوع بیمه رایج ترین نوع بیمه است. بنابراین بسیاری از ایرانیان از این روش برای بیمه کردن خود در کشور ترکیه استفاده می نمایند.

بیشتر بخوانید: شرایط بیمه برای خارجی‌ها در ترکیه ،بایدها را اینجا بدانید!

خدمات پزشکی رایگان ترکیه

بیمه سلامت SGK ترکیه برای اتباع خارجی

اتباع خارجی اگر به مدت یک سال در ترکیه زندگی کرده باشند، واجد شرایط درخواست بیمه سلامت SGK ترکیه می شوند. این پوشش بیمه دارندگان آن را مجاز به دریافت خدمات درمانی رایگان در بیمارستان های دولتی، کاهش هزینه برای نسخه ها و گاها تخفیف در موسسات خصوصی می کند. دارندگان بیمه، حق بیمه معادل ۶۱۴ لیر ترکیه پرداخت می کنند و این مقدار برای افراد مجرد و متاهل برابر است. همچنین این مقدار هر سال افزایش می یابد. پس از تصویب بیمه شما یک کارت دریافت می کنید تا در زمان مراجعه به مراکز درمانی آن را نشان دهید. برخی کشورها توافق دوجانبه با ترکیه دارند بدین ترتیب که شهروندانی که در وطن خود حق بیمه پرداخت کرده باشند در حال حاضر تحت پوشش بیمه خواهند بود. این کشورها شامل آلمان و فرانسه است ولی تنها به این دو کشور محدود نمی شود. بیمه سلامت SGK ترکیه بیماری های فعلی یا بیماری هایی که از قبل وجود داشته نظیر دیابت و سرطان را پوشش نمی دهد.

بیشتر بخوانید: بیمه سلامت SGK ترکیه ،بیمه ای برای اتباع خارجی مقیم این کشور!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی