ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه ،تحصیل رایگان در این کشور!

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

مهاجرت به کشوری بیگانه برای ساخت آینده ای بهتر همواره با چالش های بسیاری رو به روست و اگر این امر به صورت خانوادگی رخ دهد موارد بیشتری برای ایجاد رفاه کلیه افراد خانواده اهمیت پیدا می کند. یکی از نکاتی که در طی این امر باید به آن توجه داشته باشید، تحصیل فرزندانتان است. بدین منظور باید به طور کامل با انواع مدارس موجود در این کشور آماده شده و پس از انتخاب بهترین گزینه برای فرزندتان، به ثبت نام بپردازید. اما در مورد ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه چه می دانید؟ “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

تحصیل و ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه همانند ایران، رایگان است و تمامی آن ها از یک سیستم آموزشی تعریف شده و مشخص، تبعیت می نمایند. هم چنین شباهت دیگر این مدارس با نمونه های خود در ایران این است، هر متقاضی باید به مدارس نزدیک آدرس محل سکونت خود مراجعه نماید. بنابراین اگر فرزندتان کلاس اولی است، به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه و همراه با کیملیک خود و فرزندتان و یک کپی از برگه نفوس را همراه خود ببرید. شاید بپرسید برگه نفوس چیست! در پاسخ باید گفت برگه نفوس، برگه ثبت آدرس در شهرداری منطقه است.توجه کنید که ممکن است مدرسه مبلغی به عنوان همیاری از شما طلب کند که پرداخت آن اختیاری است. در نظر داشته باشید که این مراحل برای کلاس اولی هاست و از کلاس دوم تا انتهای مقطع شما تنها با تایید حضور فرزندتان از ثبت بودن نام او در مدرسه اطمینان خواهید داشت.

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

برای آن دسته از افرادی که تازه از ایران آمده و این اولین سالی است که می خواهند در یک مدرسه دولتی ترک ثبت نام نمایند، باید آخرین کارنامه تحصیلی که در ایران مهر و تمبر اداره آموزش و مرورش منطقه تحصیلی را داراست، به دفاتر نوتر برده تا ترجمه شود. سپس ترجمه آمده شده را به همراه اصل و پاسپورت یا کیملیک فرزندتان به اداره آموزش شهر محل سکونت برده و درخواست دِنکلیک نمایید. جهت توضیح بیشتر باید خاطر نشان کرد که معنای دِنکلیک به فارسی معادل سازی می شود. پس از آماده شدن دنکلیک، با در دست داشتن برگه نفوس و کیملیک یا برگه راندوو به مدرسه مورد نظر مراجعه و نسبت به ثبت نام فرزندتان اقدام کنید. توجه داشته باشید که دریافت جواب کیملیک ممکن است حتی تا سه ماه طول بکشد بنابراین باید زودتر از آن چه که فکر می کنید دست به کار شوید. مدارس دولتی ترکیه همانند ایران متقاضی بسیار زیادی دارد بنابراین تا پر نشده است باید نسبت به ثبت نام فرزندتان مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید:هزینه های نوتر در ترکیه ،با فرآیند اقامت بیشتر آشنا شوید!

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

آشنایی با مدارس بین المللی کشور ترکیه

حال که به بررسی مراحل ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه پرداخته ایم بد نیست که کمی در مورد مدارس بین المللی این کشور نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. نیست کمی شما را با دیگر مدارس این کشور آشنا نماییم. به طور کلی می توان اظهار نمود تفاوت عمده ی این دسته از مدارس با باقی مدارس کشور ترکیه در برنامه درسی آن ها است. معمولا در چنین مدارسی برنامه های درسی منطبق با برنامه های ایالات متحده، انگلستان یا فرانسه پیش می رود. هم چنین اکثر آموزش ها به زبان انگلیسی انجام می شود. اما بعضی از این مدارس زبان فرانسوی و آلمانی را به عنوان زبان اول آموزش برگزیده اند و زبان ترکی نیز صورت درسهای فوق العاده برای برقرار کردن ارتباط دانش آموز در محیط بیرون تدریس می شود. این هماهنگی برنامه ها با باقی کشورها سبب شده است انتقال دانش آموزان بین مدارسی هم چون فرانسه و ویتنام به راحتی صورت پذیرد. در انتهای تحصیل نیز مدرک ارائه شده به دانشجویان نیز بین المللی بوده و در دیگر نقاط قابل قبول می باشد. هزینه های سالیانه این نوع مدارس معمولاً بین ۲۵۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰۰ دلار به بالا می باشد و به نوع مدرسه و خدمات و امکاناتی که ارائه می دهد بستگی دارد.به طور مثال مدرسه بین المللی Istanbul international community school (IICS) که یکی از بهترین مدارس بین الملل استانبول می باشد، به طور تقریبی هزینه سالیانه ۳۲۲۰۰ دلار را شامل می شود.

بیشتر بخوانید: مدارس بین المللی ترکیه ،نوعی تحصیل در این کشور!

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه

چگونگی اخذ پذیرش مدارس امریکایی ترکیه

در این بین اما مدارس امریکایی کشور ترکیه محبوبیت بسیاری دارند از این رو این بخش به معرفی اجمالی این دسته از مدارس پرداخته است. روند اخذ این پذیرش به طور کامل بستگی به مدرسه انتخابی شما خواهد داشت. اما به طور کلی شرایط ثبت نام در این مدارس، همانند مدارس اروپایی و امریکایی است. زیرا در حقیقت این مدارس شعبات مدارس اروپایی و امریکای در کشور ترکیه هستند. برای ثبت نام در این مدارس لازم است آزمون های ورودی در نظر گرفته شده توسط مدارس این کشور با موفقیت گذرانده شود. لازم به ذکر است میزان رقابت در مدارس انگلیسی زبان ترکیه بسیار بیشتر بوده و نیازمند تلاش بیشتری از جانب شما است. در مقایسه با مدارس دولتی ترکیه که رایگان هستند، هزینه ی این دسته از مدارس بسیار گران هستند اما در مقابل امکانات و خدماتی که عرضه می کنند در سطح بالایی واقع شده است. بعضی از این مدارس، امکانات شبانه روزی را نیز در لیست خود گنجانده اند اما با این وجود اکثرا ترجیح به کلاس های روزانه دارند. جهت فارق التحصیلی و دریافت دیپلم امریکایی، دانش آموزان باید حداقل در ۹ درس از ۱۲ درس ارائه شده موفق به اخذ نمره ی قابل قبول شوند. این دروس شامل عربی، مطالعات اسلامی، ریاضی، علوم، انگلیسی، مطالعات اجتماعی، تاریخچه اسلامی، تربیت بدنی، هنر و موسیقی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات می شود.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی