بهترین مراکز درمانی استانبول ،از مهمترین مسئله مهاجرت چه می دانید؟

بهترین مراکز درمانی استانبول

در این مطلب از وب سایت IGT به سراغ معرفی مراکز درمانی موجود در کشور ترکیه رفته ایم. همان طور که می دانید دانستن مراکز درمانی کشور مقصد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این امر در صورت مهاجرت و یا مسافرت اهمیت یکسانی خواهد داشت. حتی اگر سفر بسیار کوتاهی به این کشور داشته باشید زیرا حادثه همیشه امکان رخ دادن دارد و بهتر است از قبل در مورد مباحث درمانی آگاهی داشته باشید. آشنایی با بعضی مراکز درمانی و بیمارستان ها می تواند کمک شایانی توجهی به شما در این زمینه نماید. بنابراین بهتان پیشنهاد می کنم اگر به قصد مسافرت به استانبول ایران را ترک می کنید، مطلب بهترین مراکز درمانی استانبول را به هیچ وجه از دست ندهید. با ما همراه باشید.

بهترین مراکز درمانی استانبول

ترکیه در رتبه ی دهم ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات پزشکی دنیا

نکته ای که شاید برایتان تعجب برانگیز باشد، رتبه ی خوب کشور ترکیه از لحاظ خدمات پزشکی در بین بیمارستان های دنیا است. بسیاری از دلایل سفر افراد به کشور ترکیه به دلیل مقاصد ترکیه است. این کشور بیشترین تعداد از تفاهم‌نامه‌های کمیسیون مشترک بین‌المللی ((Joint Commission International (JCI) جهان را امضا کرده است و بسیاری از تسهیلاتی که در کشور خودتان دارید، در کشور ترکیه نیز معتبر و قابل استفاده می باشد. به جز این مورد، کادر پزشکی مستقر در مراکز پزشکی بسیار مجرب و ماهر هستند و مهم تر از همه مسلط به زبان انگلیسی می باشند. از طرفی هزینه ی بسیار پایین این خدمات پزشکی نسبت به کشورهای پیشرفته، سبب دلیل سفر بسیاری از افراد به دلیل اهداف پزشکی به این کشور شده است. دولت این کشور نیز برای درآمد زایی از این طریق اقدام به ارائه ی امکانات پزشکی مناسب برای گردشگران کرده است. استانداردهای پزشکی بالای در نظر گرفته شده برای این افراد تاییدی است بر این تلاش دولت ترکیه برای جذب مسافران خارجی.

بیشتر بخوانید: هزینه های درمانی در ترکیه،از مهمترین مباحث مهاجرت چه می دانید؟

بهترین مراکز درمانی استانبول

هزینه های درمانی در کشور ترکیه

همان طور که پیش تر ذکر کردیم، کشور ترکیه به دلیل خدمات مناسب پزشکی که به توریست ها ارائه می کند، تبدیل به مقصد بسیاری از بیماران گشته است. هزینه های درمانی در کشور ترکیه نسبت به ایران بالاتر می باشد. اما اگر خود را در این کشور بیمه کنید، می توانید به راحتی از خدمات ارائه شده در بهترین مراکز درمانی این کشور بهره مند شوید. نوع این بیمه می تواند خصوصی و یا دولتی باشد اما سقف هزینه های آن بسته به مبلغی است که خودتان برای آن بیمه خواهید پرداخت. مقدار هزینه ای که باید برای درمان در این کشور باید بپردازید به طور کامل تحت تاثیر نوع درمان و نیز بیمارستان انتخابی تان قرار دارد. اما به طور مثال هزینه ی درمان سرطان و شیمی درمانی در بیمارستان های استانبول از ۱۰ هزار لیر شروع می‌شود که همان طور که مشاهده می کنید مبلغ بسیار بالایی نسبت به کشور ایران به حساب می آید. لازم به ذکر است اورژانس (۱۱۲) در تمامی‌ شهرهای ترکیه معاینات اولیه را در محل و به صورت رایگان به بیماران ارائه می‌‌دهد و می توانید از آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: انواع بیمه درمانی در ترکیه،یکی از شروط اقامت که باید بدانید!

بهترین مراکز درمانی استانبول

بهترین بیمارستان های کشور ترکیه

به طور کلی در کشور ترکیه حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد. از بهترین بیمارستان های موجود در این کشور می توان به بیمارستان های آمریکایی موجود در این کشور اشاره داشت. معمولا بیمارستان های امریکایی هزینه ی بسیار زیادی را بر بیماران متحمل می شوند. از بیمارستان های امریکایی در استانبول می توان بیمارستان آمریکن هاستانه سی را نام برد که در منطقه شیشلی واقع شده است و یکی از بهترین مراکز درمانی استانبول محسوب می شود.

بهترین مراکز درمانی استانبول

اگر به دنبال هزینه ی مناسب تر و در عین حال خدمات و امکانات بالا هستید، بیمارستان خصوصی آجی بادام در استانبول می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هم چنین این بیمارستان خدمات بسیار مناسبی را به طور ویژه در اختیار خارجی ها قرار می دهد. از دیگر بیمارستان های درمانی در خصوص  سرطان و شیمی درمانی می توان به بیمارستان  آنادولو اشاره کرد. سطح خدمات پزشکی در این بیمارستان به حدی بالاست که از آن به عنوان ده بیمارستان اول دنیا یاد می شود. برای تایید بالا بودن سطح خدمات ارائه شده در این بیمارستان می توان به این نکته اشاره داشت که درمان سرطان و پیوند مغز استخوان با استفاده از روش‌های نوین سرطان شناسی صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: شرایط بیمه برای خارجی ها در ترکیه،باید ها را اینجا بدانید!

بهترین مراکز درمانی استانبول

بیمارستان آمریکایی استانبول (AMERiKAN HASTANESI)

در این بخش می خواهیم یکی از بهترین بیمارستان های ترکیه را به طور مفصل تری به شما معرفی کنیم. بیمارستان امریکایی استانبول از مجهز ترین بیمارستان های این کشور و بهترین مراکز درمانی استانبول است که خدمات درمانی بسیار خوبی به بیماران بین الملل ارائه می دهد. این بیمارستان دارای ۲۲۰ تخت بیمار بستری ، ۴۱ تخت مراقبت ویژهICU، ۳۱ تخت سرپایی و ۱۲ اتاق است. جایگاه این بیمارستان زمانی بالاتر می رود که بدانیم نقش اصلی را در توسعه صنعت مراقبت های بهداشتی ترکیه ایفا می کند و دارای فن آوری های پیشرفته تشخیصی و درمان و همچنین سیستم مدیریتی مناسبی است.

بهترین مراکز درمانی استانبول

این بیمارستان دارای دپارتمان های مختلفی در رشته های مختلف می باشد. هم چنین دارای ۳۳ دپارتمان تخصصی و  ۱۶ واحد خصوصی و ۶۷۱ پزشک است. پرستاران بیمارستان های آمریکایی بسیار حرفه ای می باشند و در مورد حقوق بیماران به طور کامل آگاهی داشته و آن ها را رعایت می کنند. هم چنین در مورد نیازهای بهداشتی بیماران و همراهان بیماران استانداردهای لازم را در حد بین المللی رعایت می کنند. پرستاران این بیمارستان از حرفه ای ترین افراد تشکیل شده اند و به طور کامل نسبت به وظایف و مسئولیت های خود آگاهی داشته و با اخلاق حرفه ای خود نسبت به مسئولیت های خود پایبند هستند. در حال حاضر این کادر حرفه ای شامل ۵۰۰ پرستار است که در حال خدمت گذاری به مردم هستند.

بهترین مراکز درمانی استانبول

نام برخی از مطرح‌تری بیمارستان های ترکیه

با کلیلک روی نام هر بیمارستان می توانید به سادگی به جزییات تماس و اطلاعات بیشتر آن ها دسترسی پیدا کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی