با بهترین بانک‌های ترکیه و فرآیند افتتاح حساب در آنها آشنا شوید!

بهترین بانک‌های ترکیه

وقتی صحبت از مهاجرت به کشور ترکیه و به دنبال آن اخذ اقامت ترکیه به میان می‌آید مطمئنا انتظار می‌رود که امکانات شهری نیز برای مهاجرین و اتباع خارجی در این کشور مهیا شود. از امکان ازدواج، خرید خانه و… گرفته تا افتتاح حساب بانکی و بهره مندی از تسهیلات بانکی. بانکداری کشور ترکیه به دلیل جمعیت بسیاری که در آن زندگی می‌کنند از امکانات و تجهیزات بسیاری برخوردار است و امروزه ارتقاء بسیاری نسبت به گذشته پیدا کرده است. از طرفی نیز کشور ترکیه یکی از مراکز مهم تجاری به شماره می‌رود و شما برای آنکه بخواهید وارد دنیای تجارت شوید راه و شیوه خوبی خواهد بود. در این میان، نکته مهمی که باید به آن توجه کافی را داشته باشید و به هیچ وجه کوتاهی نکنید آن است که به دنیال یک انتخاب صحیح بین حساب شرکتی در ترکیه و یا حساب شخصی در ترکیه داشته باشید.  در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با بهترین بانک‌های ترکیه و فرآِیند افتتاح حساب در این کشور بگوییم. پس با ما همراه باشید.

اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک دارید، در وبسایت ایران ترکی گروپ میتوانید به تفکیک شهرها خرید ملک در استانبول، ازمیر، آنکارا و دیگر شهرها را جستجو کنید.

بهترین بانک‌های ترکیه

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

به طور کلی برخی از مزایایی که با افتتاح حساب در خارج از کشور دریافت خواهید کرد عبارت است از:

 1. امکان دریافت وجه از کشور‌های دیگر به صورت مستقیم و به نام شخص شما
 2. امکان مدیریت حساب‌های خود از طریق آنلاین بانکینگ
 3. امکان دریافت ویزا کارت برخی از بانک‌ها
 4. امکان دریافت مستر کارت بعضی از بانک‌ها
 5. امکان باز کردن حساب سپرده برای دریافت سود

سیستم بانکداری کشور ترکیه تا حد بسیار زیادی به صورت مدرن ارائه می‌شوند و تمامی بانک‌های این کشور به شبکه بانکداری الکترونیکی مجهز هستند. در کنار این موضوع می‌توان به امکان اتصال این بانک‌ها به سیستم بانکداری جهانی نیز اشاره کرد. به دنبال این مسئله کشور ترکیه مقصد مناسبی برای مردم ایران و حتی سایر کشور‌هایی است که نظام بانکی شان از نظام بانکی جهانی جدا عمل می‌کند است، چرا که با داشتن حساب بانکی و هم چنین دریافت کارت‌های اعتباری می‌توانند بر مشکلاتی که از تبادل ارزی بین المللی یا خرید اینترنتی از سایت‌ها ناشی می‌شوند احاطه پیدا کنند.

بهترین بانک‌های ترکیه

در کنار این موضوع داشتن حساب بانکی به ارز‌های لیر و یورو و دلار و باقی ارز‌های جهان به ایرانیان مقیم ترکیه کمک می‌کند که ارز مورد نظر خودشان را بدون اینکه تحت تاثیر نوسانات ناگهانی قیمت ارز در جهان قرار گیرد به همان ارز پس انداز کنند. در چنین شرایطی علاوه بر چیز‌هایی که گفته شد می‌توانند بر خلاف حساب‌های ارزی در ایران که گاهی در اثر بحران‌های بین المللی بانک‌ها از پرداخت اسکناس جلوگیری می‌کنند و فقط آن را حواله می‌زنند وقتی در ترکیه حساب بانکی به ارز‌های بین المللی داشته باشید دیگر می‌توانید از امتیاز پس انداز، دریافت و هم چنین پرداخت در هرزمانی که بخواهید استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: اقامت سرمایه گذاری در ترکیه، این موارد را پیش از اقدام جدی بگیرید!

بهترین بانک‌های ترکیه

بهترین بانک‌های ترکیه

به طور کلی تنوع بانک در کشور ترکیه بسیار است. در اینجا به تعدادی از بهترین بانک‌های ترکیه اشاره می‌کنیم:

 •  زراعت بانک
 •  واکیف (وقف) بانک
 •  دنیز بانک

نکته:  زراعت بانک یکی  از پرسودترین بانک های شرکت‌های ترکیه است که البته برای ایرانیان محدودیت‌هایی را قائل است.

اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک دارید، در وبسایت ایران ترکی گروپ میتوانید به تفکیک شهرها خرید ملک در استانبول، ازمیر، آنکارا و دیگر شهرها را جستجو کنید.

بهترین بانک‌های ترکیه

در کنار این بانک‌ها تعدادی بانک های خصوصی در ترکیه وجود دارد که تمام و یا بخشی از سهام آن‌ها متعلق به بخش خصوصی و یا سهامداران خارجی است:

 • ایش بانک
 • آک بانک
 • گارانتی بانک
 • هالک بانک
 • فینانس بانک

نکته: ایش بانک نیز از بانک‌های مهم و بزرگ ترکیه است که بیشتر ایرانیان در آن حساب باز می‌کنند. ناگفته نماند که در ترکیه بیشترین شعب، مربوط به ایش بانک است. هم چنین حواله به خارج از راه این بانک به راحتی انجام می‌گیرد.

به طور کلی شما می‌توانید در بانک‌های کشور ترکیه حساب باز کنید و از طریق صرافی یا راه‌های دیگر در چند نوبت پول خود را به حساب خود واریز نمایید. در نهایت نیز با دریافت کارت عابر بانک می‌توانید به راحتی در فروشگاه‌ها خرید نمایید و در این حصوص نیز از شما سوال و جوابی نخواهد شد.

بهترین بانک‌های ترکیه

افتتاح حساب در بانک‌های کشور ترکیه

اگر تصمیم دارید که در بهترین بانک‌های ترکیه حساب باز کنید با پاسپورت ایرانی خود می‌توانید به بانک‌های چون زراعت بانک ترکیه و هم چنین ایش بانک ترکیه مراجعه نموده و به افتتاح حساب بپردازید. این دو بانک به صورت کلی دارای سرمایه گذاران ترک هستند و برای افتتاح حساب دارندگان پاسپورت‌های ایرانی مشکلی نخواهند داشت. باید گفت که برای افتتاح حساب اصل پاسپورت و هم چنین کارت اقامت خود در کشور ترکیه را به همراه شماره مالیاتی تان نیاز خواهید داشت. در نهایت نیز می‌توانید حساب دلاری، یورو و لیر کشور ترکیه را داشته باشید و در طی یک هفته بعد از افتتاح حساب کارت بانکی خود را دریافت نمایید. در نهایت نیز با این کارت‌ها می‌توانید از راه اینترنت از تمامی کشور‌های دنیا خرید نمایید و هنگام مسافرت خارجی از بانک‌های مستقر در کشور مقصد وجه نقد به شکل پول محلی با ارز متغیر جهانی دریافت نمایید.

نکته:
لازم به ذکر است که برای دریافت شماره مالیاتی می‌توانید با مراجعه به هر یک از شعبه‌های اداره کل مالیات حداکثر ظرف ۱۰ دقیقه داده می‌شود.

بهترین بانک‌های ترکیه

مدارک لازم برای دریافت شماره مالیاتی

مدارک لازم برای دریافت شماره مالیاتی نیز شامل اصل پاسپورت، کپی از صفحه عکس دار پاسپورت و هم چنین صفحه‌ای که مهر آخرین ورودتان به ترکیه در آن است می‌شود. باید این را هم بدانید که بانک‌های کشور ترکیه به صورت ماهیانه برای نگهداری حساب، مقداری از هزینه حساب شما را کم می‌کنند؛ به همین دلیل توصیه ما این است که همیشه مقداری پول در حساب خود باقی بگذارید. البته بد نیست بگوییم که این هزینه نگهداری مربوط به حساب‌هایی است که فعالیتی ندارند. در نتیجه اگر ماهیانه حساب شما فعالیت داشته باشد و یا هزینه‌های فاکتور آب و برق را از آن حساب برداشت کنید بانک از شما هزینه نگهداری حساب را کم نخواهد کرد.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی دریافت ویزا‌های مختلف برای کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را از دست ندهید.