بانکداری ترکیه ،چگونگی انجام فرآیند های بانکی!

بانکداری ترکیه

سیستم  بانکداری ترکیه در طول ده سال اخیر به گونه ای توسعه یافته که تمامی نیازهای افراد دارای اقامت و اتباع خارجی که به نوعی با این کشور در ارتباط هستند را برآورده سازد. با خدمات متنوعی که ارائه می شوند، بسیاری از افراد با ملیت های گوناگون در چندین بانک خصوصی، اسلامی و دولتی در سراسر ترکیه اقدام به افتتاح حساب کرده اند. این امر مزیت های فراوانی را در بر دارد، از قبیل: پرداخت قبوض، دریافت پول از خارج از کشور مانند مزایای بازنشستگی، یا نرخ بالای سود سپرده ها که برای افراد دارای اقامت کشور ترکیه وسوسه برانگیز است. بسیاری از این افراد که در ترکیه زندگی می کنند، بدون این که به سرمایه اصلی خود دست بزنند، با سپرده گذاری پول خود و برداشت سود پول که تقریبا از ۱۰ درصد شروع می شود زندگی خود را اداره می کنند. در ادامه اطلاعاتی را درباره بانکداری ترکیه در اختیار شما می گذاریم.  “همچنین می توانید قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه را اینجا ببینید.”

بانکداری ترکیه

بانکداری ترکیه :باز کردن حساب بانکی

مدارک لازم عبارتند از:

  • پاسپورت. بانک برای اسناد خود نیاز به فتوکپی پاسپورت دارد.
  • شماره هویت مالیات ترکیه
  • آدرس معتبر. ارائه قبض خدمات از قبیل قبض برق و یا آب سه ماهه اخیر نیز امکان پذیر است.

بانکداری ترکیه

چگونگی اقدام برای دریافت شماره مالیات ترکیه

نام ترکی شماره مالیات ترکیه  Vergi Numerasi است و برای دریافت آن، اگر شما ملکی را خریده باشید، به صورت خودکار دارای شماره مالیات ترکیه خواهید بود. در غیر این صورت، به دفتر مالیات محله خود (Vergi Dairesi) مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت خود، پس از گرفتن کپی، شماره مالیات خود را دریافت خواهید کرد.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

بانکداری ترکیه

تسهیلات وام مسکن توسط بانکهای ترکی

برخی از بانک های ترکی برای خارجی ها وام مسکن ارائه می دهند، اما پس از تحقیقات بیشتر، متوجه خواهید شد که مالیات افزوده بسیار بالا بوده و از نظر فرصت های سرمایه گذاری، گرفتن وام تصمیمی عاقلانه نیست. در طول زمانی که شما وام خود را پرداخت می کنید، میزان مالیاتی که برای وام خود می پردازید، در واقع به اندازه قیمت خرید یک آپارتمان دیگر است.

بانکداری ترکیه

بانکداری ترکیه تا چه حد مورد اعتماد است؟

طبیعتا، برای هر فرد خارجی، امنیت سرمایه اش در یک حساب بانکی در ترکیه مسئله مهمی است. در این مورد قوانین صندوق بیمه پس انداز که به ترکی Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) نامیده می شود و ارگانی دولتی برای بیمه پس انداز و سپرده ها است، اجرا می شود. اگر مدیران به بانک فراخوانده شوند، هر حساب تا ۱۰۰ هزار لیر بیمه می شود. به همین دلیل بعضی از افراد خارجی پول خود را در ۲ یا ۳ حساب بانکی نگه می دارند.

  • بانک یاپی کردی دارای یک بخش بانکداری مجزا برای اتباع خارجی در وبسایت خود می باشد که به زبان انگلیسی است. یاپی کردی چهارمین بانک خصوصی بزرگ ترکیه با ۹۰۸ شعبه در سراسر کشور است.
  • بانک ایز بانک خود را “بانک ترکی افراد دارای اقامت و اتباع خارجی” می نامد. وبسایت انگلیسی آنها قسمت جدایی با نام “بانکداری اتباع خارجی” دارد و شعبات مخصوص بانکداری خارجی آنها ارائه دهنده خدمات رودرو با نمایندگان انگلیسی زبان است.
  • بانک اچ اس بی سی یکی از محبوب ترین بانک ها نزد افراد دارای اقامت که این ناشی از اعتبار این بانک به عنوان یک بانک بین المللی است. با این حال، شعبات به هم متصل نبوده و شما نمی توانید به نمایندگی این بانک در ترکیه مراجعه کنید تا در مورد حساب خود در انگلیس از خدماتی برخوردار شوید. آنها همچنین دارای یک وبسایت انگلیسی زبان و نمایندگان انگلیسی زبان در برخی شعبات هستند.
  • بانک خصوصی  دنیز بانک در میان اتباع خارجی و افراد دارای اقامت که پول خود را در حسابهای سپرده سود ده نگهداری می کنند بسیار محبوب است زیرا این بانک ارائه دهنده بالاترین نرخ سود در بازار می باشد. وجود یک وبسایت انگلیسی زبان و کادر انگلیسی زبان در برخی شعبات محبوبیت آنها را دو چندان کرده است.
  • قسمت مخصوص بانکداری اتباع خارجی در بانک گارانتی تمرکز خود را بر روی ارائه همه خدمات خود به زبان انگلیسی از قبیل: اینترنت بانک، تلفن بانک و امتیازهای پولی و کادر انگلیسی زبان در شعبات منتخب مانند فتحیه، دیدیم، آلانیا و استانبول قرار داده است. گارانتی همچنین با شرکت وسترن یونیون همکاری دارد.
  • بانک اکبانک چندین شعبه را به منظور ارائه خدمات به افراد دارای اقامت در استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آنتالیا، آلانیا، ایدیم، کوش اداسی، بدروم و مارماریس قرار داده است. علاوه بر خدمات استاندارد، آنها خدماتی همچون خدمات مشاوره مالیاتی و کارت مخصوص مسافران دارای اقامت به منظور کسب امتیاز در هنگام سفر را ارائه می دهند. اکبانک نیز با شرکت وسترن یونیون مبادلات دارد.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.