اقامت ترکیه یا گرجستان ،کدام کشور برای زندگی مناسب تر است؟!

اقامت ترکیه یا گرجستان

شرایط اقتصادی نا به سامان، وضعیت رو به پسرفت در کار و زندگی و نیز نگرانی از آینده همگی سبب شده است بسیاری از ایرانیان به فکر مهاجرت و یا اخذ اقامت کشوری در جایگاه بهتر از حیث اقتصادی و اجتماعی بیفتند. با وجود سخت گیری های روزافزون برای اعطا اقامت به خارجیان از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا و هم چنین سقوط ارزش ریال در برابر ارزهای کشورهای نام برده، به ناچار افراد به گزینه های دردسترس تر، همانند ترکیه و گرجستان می اندیشند. اما سوال اصلی اینجا مطرح می شود که کدام گزینه ی بهتری است اقامت ترکیه یا گرجستان ؟ با ما همراه شوید تا با هم به پاسخ این پرسش دست پیدا کنیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

اقامت ترکیه یا گرجستان

از کشور گرجستان چه می دانید؟

برای مقایسه درست بین اقامت ترکیه یا گرجستان بهتر است پیش از هرچیز کمی در مورد آن ها آگاهی کسب کنیم. کشور گرجستان که در محدوده آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است، از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان همسایه است. این کشور با جمعیتی که بیشتر آن ها مسیحیان ارتدوکس هستند، مساحتی معادل ۶۹ هزار ۷۰۰ کیلومتر دارد که پایتخت و هم چنین بزرگترین شهر این کشور آسیایی- اروپایی تفلیس نام دارد. زبان رسمی در این کشور زبان گرجی است. واحد پول آن نیز با علامت اختصاری GEL نشان دهده می شود.

اقامت ترکیه یا گرجستان

شرایط اقتصادی کشور گرجستان

نگاهی اجمالی به اقتصاد این کشور می تواند بر تصمیم گیری شما برای اقامت در این کشور تاثیر بسیاری بگذارد به طور خلاصه می توان گفت که کشور گرجستان این روزها به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در دنیا شناخته می شود. آمار نشان می دهد که اقتصاد گرجستان یکی از سریع ترین در FSU بوده است و نرخ رشد واقعی تولید ناخالص داخلی کشور گرجستان در ماه مارس امسال ۶ درصد سالانه است. پیش بینی ها نشان می دهد که در آینده ای نزدیک کشور گرجستان تبدیل به کشوری با بزرگترین رشد اقتصادی در منطقه شود. هم چنین قرارگیری گرجستان در بین بهترین کشورهای اروپایی برای کسب و کار در سال گذشته گواه این قضیه است.

اقامت ترکیه یا گرجستان

اقامت کشور گرجستان

اقامت کشور گرجستان بسته به اهداف مختلف انواع مختلفی دارد. می توان انواع اقامت این کشور را به طور کلی در ۶ گروه تقسیم بندی کرد: اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان، اقامت با خرید خانه در گرجستان، اقامت تحصیلی گرجستان، اقامت کاری گرجستان، اقامت از طریق ازدواج با شهروندان گرجی، اقامت از طرقی ثبت شرکت در گرجستان. لازم به ذکر است که امروزه به دلیل سخت گیری های در پیش گرفته شده دیگر نمی توان از دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک با مبالغ میلیاردی اطمینان یافت. تنها راه قطعی در این زمینه ازدواج با شهروند این کشور است. دریافت اقامت از طریق تحصیل نیز یکی از راه های دریافت قطعی اقامت است اما توجه داشته باشید که این اقامت از نوع موقت خواهد بود. برخلاف کشور ترکیه، در گرجستان برای ایرانیان امکان افتتاح حساب وجود ندارد! از حیث تولیدات نیز این کشور در جایگاه پایین تری نسبت به ترکیه قرار دارد و به طور کلی شور قدرتمندی محسوب نمی‌شود. به دلیل مهاجرت کم به گرجستان در مقایسه با ترکیه، مردم آن دید آن چنان مثبتی به خارجیان ساکن ندارند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به ترکیه یا گرجستان ،کدام کشور بهتر است؟!

اقامت ترکیه یا گرجستان

از کشور ترکیه چه می دانید؟

قبل از انتخاب اقامت ترکیه یا گرجستان یک نگاهی هم به ترکیه بیاندازید. ترکیه کشوری است که بین قاره اروپا و آسیا واقع شده و برخوردار از هزاران سال تاریخی است که قدمت آن به امپراتوری روم و امپراتوری عثمانی بر می گردد. این کشور اشتراکات فرهنگی بسیاری با کشور ایران دارد و این دلیلی است بر سازگاریراحت تر ایرانیان در این کشور. رشد اقتصادی این کشور در دهه های اخیر بسیار چشم گیر بوده است و هم چنین از دید اقتصاد دانان این کشور آینده ی بسیار روشنی خواهد داشت. صنعت گردشگری، پوشاک و …  اقتصاد این کشور را می چرخاننداین نشان دهنده بهتر بودن وضعیت این کشور نسبت به کشور خودمان است. به جز دلایل اقتصادی نزدیکی به ایران، هزینه های پایین زندگی، امکانات و رفاه بیشتر، مزایای شهروندی، اختلاف کم قیمت لیر و ریال نسبت به ارزهای دیگر دنیا همگی از دلایلی است که سبب محبویت این کشور و تقاضای بالای مهاجرت به آن است.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

اقامت ترکیه یا گرجستان

شرایط اقتصادی کشور ترکیه

از لحاظ شرایط اقتصادی، کشور ترکیه در زمینه های مختلفی اقدام به سرمایه گذاری خارجی می نماید. از جمله ی این زمینه ها می توان به احداث کارخانه، هتل، فروشگاه، بیمارستان و هم چنین طرح ها و پروژه های توسعه ای اشاره داشت. بر اساس آمار ارائه شده این کشور توانسته است تا پایان سال ۲۰۱۱ نسبت به جذب ۹۹ میلیارد دلار سرمایه خارجی اقدام نماید و این رقم رو به رشد است. هم چنین اقتصاد کشور ترکیه روندی رو به رشد دارد که اطمینان لازم را برای یک سرمایه گذاری موفق را ایجاد می کند. از دلایل این رشد اقتصادی می توان به بودجه ی بین المللی موجود اشاره کرد. هم چنین اشتغال زایی با درصد بالا و روبه افزایش و کسب رتبه ی هفتم کشاورزی در جهان، در سال ۲۰۰۵، همگی می توانند دلایلی برای نشان دادن اقتصاد موفق این کشور باشند. موارد گفته شده تنها توضیحاتی کوتاه در خصوص اقتصاد این کشور است، بنابراین اگر در پی اطلاعاتی جامع‌تر نیز باشید می‌تواند در این مسیر شما را یاری دهد.

اقامت ترکیه یا گرجستان

اقامت کشور ترکیه

برای دریافت اقامت موقت این کشور باید ابتدا از انواع اقامت در این کشور آگاهی یافته تا بر اساس اهداف خود دست به اقدام بزنید. انواع اقامت موقت این کشور بدین گونه است : اقامت توریستی، اقامت از طریق اجاره ملک ، اقامت برای تحقیقات علمی ، اقامت از طریق سرمایه گذاری ، شرکت در برنامه ها و کارگاه های آموزشی شرکت های محلی ، اقامت تحصیلی ، اقامت برای استفاده از برنامه های درمانی ، اقامت برای یادگیری زبان ترکی استانبولی ، اقامت برای شرکت در برنامه های آموزشی، تحقیق، کارآموزی یا دوره های تخصصی از طریق سازمان‌های عمومی ، اقامت با خرید خانه ، اقامت برای قربانیان قاچاق انسان، ازدواج. اما قوانین کشور ترکیه در این روزها کمی با تغییر مواجه شده است و به دلیل سیل مهاجران و متقاضیان دریافت اقامت در این کشور، دولت آن روند سخت گیرانه تری در پیش گرفته است. برای مثال اخذ اقامت در طریق اجاره ملک منسوخ شده و اقامت از طریق خرید ملک نیز با شروطی در این زمینه رو به رو شده است. می توان اظهار کرد که مردم کشور ترکیه دید مثبت تری به خارجیان داشته و به دلیل نزدیکی فرهنگشان با ایرانیان، زندگی در یک کشور بیگانه برای هم وطنان کمی ساده تر خواهد شد. روابط خوب سیاسی بین دو کشور نیز این مسیر را تسهیل تر می کند. در مورد خرید ملک ترکیه نیز بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، سهم عرصه و اعیان نصیبتان خواهد شد. مجموع موارد یاد شده همگی نشان دهنده برتری ترکیه نسبت به گرجستان در زمینه دریافت اقامت است.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی