اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک ،چگونگی انجام این کار؟

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

در سپتامبر ۲۰۱۸، دولت ترکیه اعلام کرد که در صورتی به افراد خارجی اقامت داده می شود که ملکی را به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار خریداری کنند. این کار برای افزایش حجم فروش املاک است که کمک میکند بر ارزش لیر افزوده شود. در حال حاضر با وجود گزینه اقامت که در دسترس است، سرمایه گذاران ملک در ترکیه انگیزه بالایی برای افزودن دلایل برای سرمایه گذاری در این کشور دارند که که بازدهی بی نظیر، طیف گسترده ای از املاک کالیبراسیون و استراتژی های جامع خروج را برای این افراد به ارمغان می آورند. همگی اینها با اقتصاد ثابت و در حال رشد ترکیه پشتیبانی می شود. در ادامه به اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک می پردازیم. اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

نحوه دریافت اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

روند کسب اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک ، یک فرایند پنج مرحله ای است که توسط یک اداره دولتی جدید، اداره مشترک ویژه برنامه های کاربردی شهروندی سرمایه گذاران خارجی،بیشتر به عنوان FICO شناخته می شود، انجام می شود. دفاتر FICO در استانبول و آنکارا وجود دارند و در ماه های آینده تعداد بیشتری از انها در سراسر کشور بوجود خواهند امد. مراحل مربوطه به شرح زیرانجام می شود:

 • گزارش ارزیابی: ملک شما طبق ارزش بازار، به صورت عادلانه ارزیابی خواهد شد. این کار می تواند توسط یک شرکت ارزیابی دارای صلاحیت انجام شود (ما می توانیم در این امربه شما کمک کنیم). گزارش می تواند قبل یا بعد از خرید انجام شود.
 • گواهی تکمیل: متقاضی باید این گواهی را از کاداستر خارجی بدست آورد. گزارش ارزیابی، اسناد و مدارک ترکیه و تأییدیه انتقال سرمایه، باید به اداره محلی منتقل شود که اسناد را توسط سیستم مرکزی بازرسی می کند، اگر تمام معیارها برآورده شده باشند، گواهی انطباق صادر خواهد شد. این روند حدود یک هفته طول می کشد.
 • درخواست مجوز اقامت: پس از دریافت گواهینامه انطباق، می توانید برای اجازه اقامت درخواست بدهید. دفتر FICO می تواند این روند را برایتان ساده کند. شما به اسناد مشابهی برای مجوز اقامت گردشگری همراه با گواهی انطباق نیاز دارید. متقاضیانی که واجد شرایط  باشند، یک مجوز معتبر به مدت یک سال دریافت خواهند کرد.
 • ثبت نام آدرس: هنگامی که پروانه اقامت شما پردازش شده است، باید ثبت نام آدرس را در FICO کامل کنید. شما به کار خود نیاز پیدا خواهید کرد و یک تایید کتبی از ثبت آدرس خود دریافت خواهید کرد.
 • پر کردن یک درخواست اقامت: اکنون با مقررات لازم و همچنین گواهی انطباق و آئین نامه، می توانید برای اقامت درخواست کنید. درخواست شما به اداره کل امور جمعیت و شهروندی فرستاده می شود، که یک بررسی کلی را در مورد درخواست شما انجام می دهد. هنگامی که درخواست توسط وزارت کشور مفروض می شود، به اداره کل انتقال داده می شود که برای متقاضیان یک کارت شناسایی ترکیه صادر می کند و آنها را برای درخواست گذرنامه احظار می کند.

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

محدودیت ها

 • خرید باید بعد از تغییر مقررات، قبل از ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸، باید انجام شود. در غیر این صورت، مقررات قدیمی اعمال می شود.
 • مالکین نمی توانند ملک خود را برای مدت سه سال به فروش برسانند.
 • اگر شما یک وام مسکن دارید، مبلغ وام مسکن از قیمت فروش ،برای تعیین ارزش، کسر خواهد شد.
 • ارزش ملک نمی تواند کمتر از مقدار گزارش شده باشد.
 • متقاضی باید رسید های بانکی را ارائه دهد که نشان دهنده انتقال قیمت فروش باشند.
 • ملک باید به نام متقاضی ثبت شود (می تواند همسر و فرزندان شما را شامل شود).

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

ساده سازی روند اقامت در ترکیه

کامرون دگین(Cameron Deggin) مدیر عامل املاک ترکیه، گفته است که ساده ترین و مطمئن ترین روش گرفتن اقامت، خرید مستقیم از اموال مالکیت می باشد که با عناوین سندی موجود هستند. این یعنی ملکی که قبلا تکمیل شده است؛ خانه های تازه ساخت و یا فروش مجدد شده. سرمایه گذاران همچنین می توانند چندین ملک را تا میزان قیمت ۲۵۰،۰۰۰ دلار، خریداری کنند. اگر ملک پیشاپیش دارای اسناد و مدارک است، بوروکراسی سیاه و سفید است چرا که دولت به راحتی می تواند محدودیت سه ساله را بر روی عنوان قرار دهد – این مقدار زمانی است که خریداران پس از دریافت تابعیت به مالکیت نیاز دارند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

گزینه امن را انتخاب کنید

دگین اصرار دارد که سرمایه گذاران گزینه امن را انتخاب کنند زیرا که این کارکه از نظر سرمایه گذاری سود آور ترین است، او می گوید. “این نوع سرمایه گذاری در املاک مسکونی در استانبول، دنیای جدیدی از فرصت را رو به سرمایه گذاران را باز می کند. چیزی که در حال حاضر در استانبول رواج دارد،  هتل های مارک دار هستند که نوعی شیوه زندگی را ارائه می دهند که باعث می شود مستاجرانی را جذب کند که حاضر هستند قیمت های بالایی را در دراز مدت پرداخت کنند. اگر از کارهایی از این قبیل خوشتان می آید و از انجام آنها لذت می برید، می توانید استانبول را به عنوان خانه ای برای خودتان انتخاب نمایید. ” دگین همچنین می گوید که شیوه زندگی در این اقامتگاه های مارک دار، فقط برای سرمایه گذاران رده بالای خود است. “از آنجا که آنها مارک دار هستند و در موقعیت های مکانی بسیار خوبی قرار دارند، تقاضا برای این نوع از املاک بسیار بالا است که علاوه بر بازده بالای سرمایه گذاری،هنگامی که شما آماده برای فروش هستنید، از استراتژی خروج مطمئنی هم  برخوردار هستند.”

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

افزایش محل های اقامتی مارکدار

دگین نمونه ای از یک مشتری را که در ماه ژوئن در استانبول بازدید کرده است را مثال می زند و میگوید که چگونه این فرد عاشق محل های اقامتی مارکدار شده است. G توسط YOO، در Basin Ekspres، یا بزرگراه Media، محصول فکری طراح بزرگ فیلیپ استارک است. تنها چند واحد قابل دسترس در پروژه وجود دارد که هدف آن ارائه املاک لوکس مقرون به صرفه است. این پروژه ۷ درصد درآمد اجاره را به ارمغان می آورد و انتظار می رود که رشد سرمایه سالانه به ۱۰ درصد برسد که در طول پنج سال، به ۶۰ نیز می رسد. این آپارتمان ها دارای امکانات هتل با سیستم مدیریت املاک هستند که برای سرمایه گذارانی که به دنبال نگهداری کم و سرمایه گذاری سوداور هستند، بسیار جذاب است. مشتری دگین در پنج آپارتمان که شامل چهار واحد تک خوابه که برای مستاجران در نظر گرفته شده ، سرمایه گذاری کرده است. واحد باقی مانده که برای خوانده خودش بزرگتر است . این سرمایه گذاری به خانواده او این امکان را می دهد که واجد شرایط اقامت باشند. دگین می گوید:”املاک G توسط Yoo دارای حق مالکیت هستند و در مرحله پایانی قرار دارند که به این معنی است که مشتری من به طور خودکار مفروض اقامت است. روابط بین ترکیه و شرق میانه بسیار قوی است و املاک استانبول از موارد دلخواه برای سرمایه گذاران شرق میانه است. به همین علت، قرار است که قرار است ما شاهد سرمایه گذاری های بیشتری از این قبیل باشم.”

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

نمونه ای از خانه های تکمیل شده

با توجه به معیارها؛ پیشروی ها باید به صورت کامل یا تقریبی تکمیل شوند تا سرمایه گذاران بتوانند املاک کلیدی مهم را بدست بیاورند، اینها از ابزارهای سرمایه گذاری دگین هستند که به شما در طی روند گرفتن اقامت در ترکیه کمک می کنند.

خانه های خانواده Buyukcekmece

دگین می گوید:”بسیاری از سرمایه گذاران دنبال اقامت می گردند زیرا تمایل دارند که خانواده های خود را به استانبول منتقل کنند. آسیا و اروپا در استانه در خانه تان قرار دارند، امکانات آموزشی عالی و فرصت های کاری برای بچه ها و بسیاری از کار های دیگر برای انجام دادن وجود دارند.” خانه هایی از این قبیل، بسیار برای خانواده ها مناسب هستند همچنانی که سرمایه گذاری ایده الی در ترکیه نیز محسوب می شوند که فرصت بی نظیری است. با سرمایه گذاری ۲۵۰،۰۰۰ دلاری، شما می توانید تابعیت ترکیه را برای خانواده خود  با خرید ویلای لوکسی مانند این یکی، خانوادگی-دوستانه Buyukcekmece، تهیه نمایید. این ناحیه فقط ۳۰ دقیقه با مرکز استانبول فاصله دارد. با امکاناتی بی نظیر و سبک زندگی شاهانه ای که این ویلا دارد، مکانی بی نظیر برای زندگی خانوداگی است.

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

زندگی لاکچری در مرکز شهر

در حالی که برخی از خریداران خواستار یک زندگی آرام هستند، برخی دیگر از خریداران تمایل دارند تا در در میان زرق و برق و زیبایی شهر قرار گیرند. آپارتمان Nisantasi درست در مرکز شهر و در نزدیکی برخی از خیابان های بی نظیر خرید استانبول قرار دارد. فقط پنج مجتمع لوکس در این مجموعه آپارتمان وجود دارند، بنابراین اگر می خواهید یک جفت بخرید، یکی برای زندگی و دیگری برای اجاره، باید سریعتر دست به کار شوید و امروز با ما تماس بگیرید. این املاک در ماه سپتامبر تکمیل می شوند که مسیر روشنی را در جهت گرفتن اقامت نشانتان می دهد. که علاوه بر آن، باعث صرفه جویی در مالیات بر ارزش افزوده( ۱۸٪ ) می شود که تا پایان ماه سپتامبر ارائه می شود.

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک

غرب بهترین جا برای سرمایه گذاری است

تبدیل به مالکی با نفوذ در مرینای غربی شوید. این مجتمع  که به صورت هدفمند ساخته شده، به عنوان یک مجتمع ایستاده در نظر گرفته شده است. اگر بخشی از این املاک را خریداری کنید – که با کیفیت عالی و ساخته شده توسط یکی از شرکت های ساختمانی بزرگ در استانبول هستند – شما نه تنها واجد شرایط دریافت اقامت می شوید، بلکه می توانید امپراتوری قابل توجهی از املاک اجاره ای که دارای افزایش سرمایه چشمگیری هستند را برای خودتان بسازید. املاکی با مناظر رو به دریا از ویژگی های سبک زندگی عالی را ارائه می دهند که مانند یک مجتمع هتل عالی، ارزش دارد که و این اطمینان را به سرمایه گذاران می دهد که از درامد اجاره بها و استراتژی خروج امن برخوردار باشند. برای سرمایه گذاران، طرح های پرداخت بسیار مطلوب و تخفیف های اضافه شده برای خریداران نقدی، امروزه در دسترس هستند.

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.