اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک ،با محبوبترین روش اقامت آشنا شوید!

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

شما در کشور ترکیه می توانید با اجاره ملک به اخذ اقامت این کشور اقدام کنید، در اصل این روش یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت کشور ترکیه است. اگر شما نیز قصد اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک را دارید این مطلب را از دست ندهید تا بصورت جامع به اجاره خانه و نکات آن بپردازیم. با ما همراه باشید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

جهت اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک ، لازم است از نکاتی در این زمینه آگاهی یابید که دانستن آن‌ها می‌تواند تاثیری بسیاری در این تصمیم داشته باشد. اولین نکته در این زمینه، الزام محضری بودن اجاره ملک است. این امر زمانی اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند که بدانیم تمامی املاک و آپارتمان های موجود در کشور ترکیه، دارا شرایط داشتن اجاره نامه محضری نیستند. هم‌چنین هنگام پر کردن فرم اقامت از درستی آدرس اطمینان پیدا کنید. نکته‌ی مهم دیگر حضور شما در آدرس ذکر شده است. این بدان معنی است که پلیس با مراجعه به آدرس محل اقامت شما در پی تایید آدرس سکونت شما و درستی آن است. قوانین اقامت موقت از طریق اجاره‌ی ملک مدتی است که تغییر کرده است و در این قوانین جدید پس از دریافت اقامت، ملزم هستید آدرس خود را در اداره مهاجرت ترکیه نیز ثبت کنید. در صورت تغییر آدرس سکونت، به اداره مهاجرت و پلیس بخش اداره مهاجرت مراجعه کرده و این تغییر را گزارش دهید. لازم به ذکر است این قوانین جدید تنها برای یک سال اقامت موقت از طریق ملک را به اتباع خارجی ارائه می‌دهد و این امر امکان تمدید نخواهد داشت!

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

هزینه های دریافت اقامت ترکیه با اجاره ملک

اقامت ترکیه با اجاره ملک هزینه های نسبتاً زیادی دارد، از اجاره خانه تا هزینه تاییدیه مدارک، شما موظف به پرداخت تمامی آن ها هستید که این مسئله را باید در نظر بگیرید. هزینه اجاره خانه در ترکیه بسته به شهر و محله ی آن متغیر است، اما بصورت معمول اجاره خانه مبلغی بین ۸۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر است. هزینه دفتر خانه رسمی نیز جای خود دارد که هزینه آن هم مشخص نیست و بستگی به خانه و ویژگی های آن دارد. توجه داشته باشید که در دفترخانه حضور صاحب ملک و سند خانه اجباری است. علاوه بر این مبالغ هزینه ی بیمه یکساله نیز باید در نظر گرفته شود چراکه بیمه یکی از مهمترین شروط اقامت در ترکیه است. تست پزشکی نیز مورد دیگری است که باید انجام شود تا از صحت سلامت شما مطمئن شوند، آن هم هزینه مخصوص به خود را دارد. از دیگر هزینه های فرآیند دریافت این اقامت می توان به هزینه ترجمه رسمی سند تاییدیه اجاره ملک، مالیات اتباع خارجی و پول خاک کشور ترکیه و هزینه تاییدیه متقاضی در سفارت ایران اشاره کرد.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

هزینه های نوتر در ترکیه

هزینه های نوتر در ترکیه به عمل انجام شده بستگی دارد و هزینه های متفاوتی دارد مثلاً برای ترجمه پاسپورت خود باید مبلغی حدود ۱۰۰ لیر بپردازید البته می توانید به کنسولگری ایران مراجعه کنید و با هزینه ی کمتری حدود ۳۰ لیر این کار را انجام دهید. برای اجاره نامه و خرید ملک یا وسیله نقلیه مبلغی بین ۱۲۰ تا ۳۵۰ لیر باید بپردازید. در کل نوتر هزینه های متفاوتی دارد و نمی توان گفت که هزینه ی مشخصی دارد و باید مبلغی به این اندازه بپردازید. در اصل بستگی به نوع اقدامات شما دارد و اینکه برای چه کاری به نوتر مراجعه می کنید. ولی برای اخذ اقامت ترکیه حتما باید نوتر را جدی بگیرید و حتما مدارک خود را ترجمه و تایید کنید که در روند دریافت اقامت دچار مشکل نشوید.

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق اجاره ملک

برای دریافت اقامت ترکیه با اجاره ملک به مدارکی نیاز است که در ادامه به تفکیک برای شما ذکر کرده ایم ، توجه داشته باشید تحویل این مدارک برای دریافت اقامت ضروری است و نمی توان در تهیه ی این مدارک کوتاهی کرد:

  • فرم راندوو
  • اصل و فتوکپی شناسنامه
  • چهار قطعه عکس احرازهویت
  • بیمه درمانی (افراد زیر ۱۷ سال و بالای ۶۵ سال از این ارائه این مدرک معاف هستند)
  • پرداخت هزینه برای صدور کارت
  • هزینه های واریزی اداره مهاجرت
  • رضایت نامه والدین برای افراد زیر ۱۸ سال

بیشتر بخوانید: اقامت ترکیه با اجاره ملک ، آسانترین روش مهاجرت را اینجا بخوانید!

اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

نکات مهم در انتخاب خانه

قطعا مهم ترین نکته درباره خانه و آپارتمانی که قصد اجاره آن را دارید رقم زدن خاطره لذت بخشی از سفر به ترکیه است. قطعا چنین چیزی در وهله اول احتیاج به امنیتی تضمین شده در آپارتمان است که این مسئله زیر نظر اداره امنیت منطقه مورد نظر شما از کشور ترکیه قرار خواهد گرفت.
سعی تا جای ممکن ملاکتان برای انتخاب خانه را قیمت در نظر نگیرید، چرا که در ترکیه خانه های بسیار قدیمی و بدون آسانسور و یا مشکلاتی از این دست بسیار زیاد است. پس یادتان نرود که هیچ چیز ارزانی بی جهت به این قیمت در نیامده است. در ادامه این مسئله باید گفت که خیلی از آپارتمان های اجاره ای دارای وسایل و تجهیزات قدیمی هستند و همین موضوع هم باعث شده که خیلی از کسانی که آنها را اجاره می کنند در مدت اقامت خودشان خسارت های زیادی متقبل شده اند.سعی کنید با توجه به هزینه های نسبتا سنگین حمل و نقل در کشور ترکیه، قبل از سفر، مقصد مورد نظر خودتان را انتخاب کرده باشید. در این راستا انتخاب متطقه و محله درست برای سفر نیز موضوع مهمی است که در صورت موفق بودن در آن می توان چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از هزینه های جاری سفر را کاهش داد.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در ترکیه ، چگونه در این کشور مستاجر شویم؟!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی