اجاره خودرو در ترکیه ، برای رانندگی به این جزییات نیاز دارید!

اجاره خودرو در ترکیه

وقتی در کشور ترکیه زندگی کنید و یا حتی به عنوان یک توریست و گردشگر در آن بمانید قطعا نیاز‌های مختلفی پیش رویتان قرار خواهد گرفت. این نیاز‌ها می‌توانند از نیاز به محل اقامت و خانه گرفته تا خورد و خوراک و هزاران مسئله دیگر را شامل شود. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان سفر و یا مهاجرت به کشور ترکیه پیش رویتان قرار می‌گیرد موضوع رفت و آمد است. شما می‌توانید برای گشت و گذار و هم چنین رفت و آمد‌های خود از وسایل نقلیه متنوع و گسترده‌ای که در این کشور به صورت سراسری وجود دارند استفاده کنید. راه دیگری که در زمان اقامت و زندگی در کشور ترکیه پیش روی شما قرار دارد طبیعتا خرید خودرو به شکل مستقل است. اگر شما ساکن کشور ترکیه باشید و اقامت دائمی و یا کوتاه مدت آن را داشته باشید می‌توانید به راحتی خودروی مورد نظر خود را بسته به بودجه‌ای که دارید تهیه و خریداری نمایید. اگر هم شما فقط یه مسافر هستید و یا نمی‌توانید خودرویی را خریداری کنید باید به دنبال راه دیگری باشید. در اینجا باید این نوید را بدهیم که یک راه خارق العاده‌ای برایتان وجود خواهد داشت، اجاره خودرو در کشور ترکیه ! معمولا اجاره خودرو در ترکیه رواج بسیاری دارد و دفاتر بسیاری نیز در این کشور به این منظور وجود دارند. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا مسئله اجاره خودرو در کشور ترکیه را به صورت جزئی و دقیق بررسی کنیم. پس اگر مسئله رفت و آمد در کشور ترکیه مسئله و معضل شما هم هست پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را اصلا از دست ندهید.

اجاره خودرو در ترکیه

اجاره اتومبیل در کشور ترکیه

قطعا برای اجاره اتومبیل در کشور ترکیه به صورت قانونی و درست و مطمئن شما باید شرایطی را مهیا کنید و از صفر تا صد آن را درست و اصولی پیش ببرید. قطعا برای اجاره خودرو در کشور ترکیه از شما خواسته می‌شود که مدارک مورد نیاز و معتبری را ارائه دهید. یکی از مسائل مهم در زمان اجاره خودرو در ترکیه آن است که شما برای این کار حتما به پاسپورت و گواهی نامه بین المللی نیاز خواهید داشت؛ بنابراین توصیه ما این است که حتما در اولین فرصت برای تکمیل مدارک مورد نیاز خود اقدام کنید. در کنار این مسائل باید به آدرس محل اقامت خود نیز اشاره‌ای داشته باشید. به طور کلی دفاتر اجاره خودرو در کشور استانبول به شکل سراسری به انجام وظیفه می‌پردازند. برای مثال اگر در شهر استانبول اقامت دارید می‌توانید به دفاتر اجاره ماشین در اطراف میدان تکسیم و هم چنین خیابان‌های آکسارای و لاللی مراجعه کنید. اگر هم در آنتالیا زندگی می‌کنید می‌توانید این دفاتر را در منطقه لارا به وفور پیدا کنید. نکته مهمی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید آن است که در زمان اجاره خودروی مورد نظر خود علاوه بر قیمت، بیمه اتومبیل را هم مورد توجه قرار دهید.

بیشتر بخوانید: اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه ، مهاجران قوانین این دولت را بدانید!

اجاره خودرو در ترکیه

هزینه اجاره خودرو در کشور ترکیه

به طور کلی نرخ و هزینه اجاره خودرو در ترکیه بر اساس مدل ماشین و هم چنین مصرف سوخت آن که بنزین باشد یا گازوئیل متفاوت است. نرخ اجاره ارزان قیمت‌ترین خودرو‌ها برای هر روز اجاره از چیزی حدود سی و پنج یورو شروع می‌شود و اگر بخواهید خودروی مورد نظر خود را برای روز‌های بیشتری رزرو نمایید باید چیزی حدود سی یورو را برای هر روز پرداخت کنید.
بعد از کامل بودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای کرایه اتومبیل در کشور ترکیه مراحل بعدی انجام می‌شوند. حالا وقت آن می‌رسد که یک قرارداد به نام شما پر شود و یک نسخه از آن هم به شما تحویل گردد. در اینجا هزینه تمامی روز‌هایی که خودروی مورد نظر خود را اجاره کرده اید همراه با صد دلار دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی از شما دریافت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: خرید خودرو در کشور ترکیه ، این نکات مهم را جدی بگیرید!

اجاره خودرو در ترکیه

نکات مهم برای اجاره خودرو در کشور ترکیه

  • در زمان اجاره خودرو در کشور ترکیه باید حواس خود را جمع کنید و تمامی مسائل مهم را مد نظر داشته باشید. قطعا کوتاهی کردن و کم دقتی در این کار می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد، پس بهتر است هوشمندانه و مطلع پیش بروید و از چم و خم مسائل مرتبط با اجاره خودرو در کشور ترکیه با خبر باشید. حالا ما در این بخش از مطلب نکات مهمی را به شما یادآوری می‌کنیم که می‌توانند شما را در طی کردن پروسه اجاره خودرو در کشور ترکیه یاری نمایند.
  • یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان کرایه اتومبیل در کشور ترکیه باید مد نظر داشته باشید آن است که حتما یک نسخه از قرارداد اجاره خودرو، بیمه ماشین و هم چنین گواهی نامه بین المللی رانندگی خود را در زمان رانندگی به همراه داشته باشید تا به صورت احتمالی خدایی نکرده مشکلی برایتان پیش نیاید.
  • اگر با تور به کشور ترکیه سفر می‌کنید و تصمیم دارید که در این کشور خودرویی را اجاره نمایید یادتان نرود که حتما از راهنمای تور خود کمک بگیرید تا برای اجاره خودروی مورد نظر خود شرکت مناسبی را انتخاب نمایید.

اجاره خودرو در ترکیه

  • مسئله مهم دیگر آن است که در شهر‌های بزرگی از کشور ترکیه مثل آنتالیا و استانبول شما باید حتما آدرس دقیقی از محل‌هایی را که تصمیم دارید با خودروی اجاره شده خویش بروید با شخصی که نقشه و آدرس دقیق را می‌داند چک و بررسی کنید.
  • نکته قابل ذکر دیگر برای اجاره خودرو در کشور ترکیه آن است که معمولا در خودرو‌هایی که برای اجاره واگذار و ارائه می‌شوند وقدار زیادی بنزین وجود ندارد، به همین دلیل بهتر است که بعد از اجاره خودروی مورد نظر خود، آن را به نزدیک‌ترین پمپ بنزین ببرید و بنزین مورد نظر خود را پر کنید.
  • توصیه ما این است که با دقت در انتخاب دفتر اجاره خودرو مناسب و مطمئن در کشور ترکیه از موفقیت خود در این قرارداد اطمینان خاطر حاصل نمایید. پس بعد از تحقیقات لازم و پرس و جو‌های دقیق یکی از این دفاتر را برگزیده و خودروی مورد نظرتان را اجاره کنید و از سفر و اقامت خود در کشور ترکیه لذت ببرید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از چگونگی خرید خودرو در کشور ترکیه و چگونگی زندگی و مهاجرت به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.