اجاره آسان خودرو در ترکیه ،از شرکت چک رنت چه می دانید؟!

اجاره آسان خودرو در ترکیه

به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران بسیاری از ایرانیان به این کشور سفر می کنند و در آنجا اتوموبیل کرایه می کنند تا راحتتر به مقاصد خود بروند. تعداد زیادی از مهاجران این عمل را انجام می دهند و اصلا عمل عجیبی نیست. در این مطلب قصد داریم شما را با اجاره آسان خودرو در ترکیه و چگونگی انجام فرآیند آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید. اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

اجاره آسان خودرو در ترکیه

اجاره اتومبیل در کشور ترکیه

قطعا برای اجاره اتومبیل در کشور ترکیه به صورت قانونی و درست و مطمئن شما باید شرایطی را مهیا کنید و از صفر تا صد آن را درست و اصولی پیش ببرید. قطعا برای اجاره خودرو در کشور ترکیه از شما خواسته می‌شود که مدارک مورد نیاز و معتبری را ارائه دهید. یکی از مسائل مهم در زمان اجاره خودرو در ترکیه آن است که شما برای این کار حتما به پاسپورت و گواهی نامه بین المللی نیاز خواهید داشت؛ بنابراین توصیه ما این است که حتما در اولین فرصت برای تکمیل مدارک مورد نیاز خود اقدام کنید. در کنار این مسائل باید به آدرس محل اقامت خود نیز اشاره‌ای داشته باشید. به طور کلی دفاتر اجاره خودرو در کشور استانبول به شکل سراسری به انجام وظیفه می‌پردازند. برای مثال اگر در شهر استانبول اقامت دارید می‌توانید به دفاتر اجاره ماشین در اطراف میدان تکسیم و هم چنین خیابان‌های آکسارای و لاللی مراجعه کنید. اگر هم در آنتالیا زندگی می‌کنید می‌توانید این دفاتر را در منطقه لارا به وفور پیدا کنید. نکته مهمی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید آن است که در زمان اجاره خودروی مورد نظر خود علاوه بر قیمت، بیمه اتومبیل را هم مورد توجه قرار دهید.

اجاره آسان خودرو در ترکیه

چک رنت چیست؟

کمپانی چک رنت به روند اجاره خودرو در ترکیه سهولت می بخشد و می توان آن را اجاره آسان خودرو در ترکیه تلقی کرد. دلیل آسان بودن کرایه ماشین از شرکت چک رنت کم تر بدون مدارک دریافتی از سوی شرکت است، برای مثال شرکت های دیگر برای اجاره خودرو مدارکی مثل: وثیقه، سند شش دانگ، هزینه دپازیت و چک ۱۰ میلیونی را دریافت می کنند و سپس خودرو را تحویل شما می دهند، اما چک رنت بسیاری از این مدارک را دریافت نمی کند و علاوه بر آن دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته آن هم به زبان فارسی است. شما برای اجاره آسان خودرو در ترکیه از این شرکت می توانید به سایت آن مراجعه کنید و با وارد نمودن محل و زمان دریافت اتوموبیل، این عمل را انجام دهید.

اجاره آسان خودرو در ترکیه

شرایط اجاره آسان خودرو در ترکیه با چک رنت

لازم به ذکر است که شما هنگام اجاره ماشین به صورت آنلاین باید هزینه آن را در همان لحظه و به صورت آنلاین بپردازید و اگر هم قصد لغو سرویس خود را داشته اید با کم شدن جریمه ای از پولتان، مبلغ کرایه به حساب شما بر می گردد. نکته دیگری که باید ذکر کرد این است که شما برای برخورداری از تمامی شرایط و اجاره آسان خودرواز چک رنت باید گواهی نامه بین المللی داشته باشید. شما با تحویل اصل گواهینامه و دو قطعه عکس به آژانس های مسافرتی می توانید از این شرکت اتوموبیل اجاره کنید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

اجاره آسان خودرو در ترکیه

هزینه اجاره خودرو در کشور ترکیه

به طور کلی نرخ و هزینه اجاره خودرو در ترکیه بر اساس مدل ماشین و هم چنین مصرف سوخت آن که بنزین باشد یا گازوئیل متفاوت است. نرخ اجاره ارزان قیمت‌ترین خودرو‌ها برای هر روز اجاره از چیزی حدود سی و پنج یورو شروع می‌شود و اگر بخواهید خودروی مورد نظر خود را برای روز‌های بیشتری رزرو نمایید باید چیزی حدود سی یورو را برای هر روز پرداخت کنید. بعد از کامل بودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای کرایه اتومبیل در کشور ترکیه مراحل بعدی انجام می‌شوند. حالا وقت آن می‌رسد که یک قرارداد به نام شما پر شود و یک نسخه از آن هم به شما تحویل گردد. در اینجا هزینه تمامی روز‌هایی که خودروی مورد نظر خود را اجاره کرده اید همراه با صد دلار دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی از شما دریافت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو در ترکیه ، برای رانندگی به این جزییات نیاز دارید!

اجاره آسان خودرو در ترکیه

چگونگی دریافت گواهینامه رانندگی در ترکیه

بعد از آن که مدارک ذکز شده را تهیه کرده و تحویل اداره پلیس دادید، این مدارک برای تایید نهایی از طریق نامه نگاری رسمی به سفارت کشور فرستاده می‌شوند و در نهایت نیز بعد از تایید شدن به اداره پلیس تحویل داده می‌شوند. باید بدانید که این پروسه چیزی حدود سی تا چهل و پنج روز زمان خواهد برد. بعد از سپری شدن این زمان شما باید دوباره به اداره پلیس مراجعه کنید و پرداخت‌های مربوط به دریافت گواهی نامه را به انجام رسانید. در نهایت بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل پرداخت گواهی نامه، گواهینامه رانندگی شما چیزی حدود پنج تا هفت روز کاری بعد به دست شما خواهد رسید. ناگفته نماند که گواهینامه دریافتی شما بنا بر مقررات کشور جمهوری ترکیه معادل گواهی نامه B. خواهد بود. در نهایت نیز هزینه دریافت گواهی نامه رانندگی در کشور ترکیه نیز چیزی حدود ۵۵۰ لیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه ، مهاجران قوانین این دولت را بدانید!

وبسایت propertyforturkey  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی